Chorzowska podróż w czasie

Muzyczne hity sprzed pół wieku, kroniki filmowe z czasów PRL oraz produkowane w tym czasie samochody i motocykle – w sobotę, 31 lipca 2021 r., na chorzowskim Rynku można się cofnąć w czasie.

Winyl Band

Wakacyjna impreza „Podróż w czasie” rozpocznie się na Rynku w Chorzowie w sobotę, o godz. 15.00. W Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu zaplanowano pokazy kronik filmowych z czasów PRL, będzie też można posłuchać muzyki z tamtych lat. Na płycie Rynku będzie można z kolei podziwiać m.in. samochody i motocykle, które kiedyś były w naszym kraju szczytem marzeń. O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert Winyl Band „Za czym kolejka ta stoi?"

- To będzie muzyczna podróż przez lata 60, 70 i 80. W programie m.in. polskie przeboje z repertuaru takich wykonawców jak: Karin Stanek, Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, grupa Perfect, Anna Jantar czy Czesław Niemen – wymienia Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów.

Imprezy na chorzowskim Rynku przez cały weekend 30 lipca - 1 sierpnia

„Podróż w czasie” to nie jedyne weekendowe wydarzenie na chorzowskim Rynku. w Chorzowie. Już w piątek, 30 lipca, o godz. 19.00 wystąpi tam K-Essence, czyli Bartosz Księżyk - były wokalista indie rockowego zespołu NeLL, producent i półfinalista programu „Mam Talent”.

W niedzielę, 1 sierpnia, o godz. na Rynku z koncertem „Czar lat 80. i nie tylko” wystąpi Barbara Ducka. Artystka związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz prowadząca Studio Tańca Współczesnego w Chorzowskim Centrum Kultury, zaprezentuje m.in. utwory autorstwa Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana, oraz Agnieszki Osieckiej. Początek koncertu o 17:00

Wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach Wakacyjnych Dni Chorzowa" 2021 i wstęp na nie jest bezpłatny.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon