Chorzowska elektrociepłownia ufunduje respirator dla szpitala

Elektrociepłownia CEZ Chorzów ufunduje respirator dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Aparat trafi na oddział wewnętrzny, gdzie pomoże w walce z pandemią koronawirusa.

Chorzow3

Chorzowska elektrociepłownia przekazała środki do Fundacji Gramy do końca, która zakupi respirator dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Urządzenie będzie służyć pacjentom chorym na COVID-19, którzy wymagają intensywnej terapii.

Od początku pandemii spółka CEZ Chorzów przekazała do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Zespołu Szpitali Miejskich i Ośrodka Święty Florian środki ochrony osobistej dla personelu, m.in.: kombinezony, maseczki i rękawice. Do placówek trafiły także płyny do dezynfekcji.

- Przekazane przez nas środki finansowe, a także rzeczowe wsparcie, są odpowiedzią na realne i najpilniejsze potrzeby chorzowskich szpitali w walce z COVID-19. Przez nasze działania chcemy podziękować za to, co każdego dnia robi dla nas personel medyczny. Pandemia jest egzaminem na społeczną odpowiedzialność, do którego elektrociepłownia CEZ Chorzów przystąpiła bez wahania. Wiemy, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, dlatego angażujemy się i pomagamy jak tylko jest to możliwe – deklaruje René Fijak, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny CEZ Chorzów.

Jak czytamy w komunikacie spółki, CEZ Chorzów od lat wspiera lokalne inicjatywy, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

fot. CEZ Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....