Chorzowscy restauratorzy zwolnieni z opłaty koncesyjnej!

Rada Miasta Chorzów przyjęła uchwałę, która zwalnia z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną. Jest jednak pewien warunek i trzeba się pospieszyć!

Rastauracja alkohol

We wtorek, 26 stycznia, weszła w życie nowelizacja ustawy „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, zgodnie z którą przedsiębiorcy mogą zostać zwolnieni z opłaty koncesyjnej. Do tego konieczna jest jednak decyzja miejskich radnych.

Dziś prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala poprosił więc o rozszerzenie porządku obrad Rady Miasta o uchwałę, która zwolni za opłat w 2021 r. z opłat za koncesję przedsiębiorców, którzy posiadają zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Pomysł poparli wszyscy chorzowscy radni.

Żeby skorzystać ze zwolnienia trzeba zapłacić za koncesję do końca stycznia!

Chorzowscy restauratorzy mogą skorzystać ze zwolnienia pod jednym warunkiem. Do 31 stycznia muszą wpłacić całość opłaty koncesyjnej, która później zostanie im zwrócona. Prezydent miasta tłumaczy, że ten wymóg wynika z ustawy podpisanej przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon