Chorzowscy policjanci zatrzymali pedofila z Katowic

Policjanci z Chorzowa zatrzymali 32-latka, który przez internet nakłaniał 14-latkę do spotkania, na którym – jak określa policja – miała się poddać „czynności seksualnej”. Pedofil był przekonany, że rozmawia z dzieckiem, ale po drugiej stronie był ktoś zupełnie inny.

Klawiatura

Pedofil próbował namówić 14-latkę do poddania się „czynności seksualnej”

Policjanci rozpoczęli swoje działania po tym, gdy zgłosiła się do nich mieszkanka Chorzowa i poinformowała o internetowej korespondencji z 32-letnim mężczyzną. Katowiczanin był przekonany, że rozmawia z 14-latką.

- W korespondencji usiłował nakłonić dziewczynkę do spotkania, podczas którego miałaby ona poddać się czynności seksualnej – informuje chorzowska policja.

Kryminalni z Chorzowa w niespełna tydzień namierzyli i zatrzymali pedofila. Zgromadzili też materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 32-latkowi z Katowic zarzutów składania małoletniej propozycji poddania się czynności seksualnej. Mężczyzna na czas prowadzonego dochodzenia został objęty policyjnym dozorem.

Podczas wakacji trzeba zwracać szczególną uwagę na dzieci

Policjanci przypominają, że okres wakacji to dla dzieci czas większej swobody i wtedy chętnie nawiązują nowe znajomości, także przez internet. Nie można jednak być pewnym, kto jest po drugiej stronie. Mundurowi apelują więc do rodziców, by zwrócili uwagę na to z kim dzieci kontaktują się w sieci.

- Często, w różnych kontekstach, pojawia się w naszych ustach żart - „kontrola najwyższą formą zaufania”. Sformułowanie to może budzić kontrowersje, jednak jeśli występujemy w roli rodzica to spoczywająca na nas odpowiedzialność za dziecko powinna być wystarczającym powodem do przyjęcia postawy zainteresowania i przyglądania się temu, czym nasze dziecko się zajmuje, jak i z kim spędza swój wolny czas i czy jest w tym wszystkim bezpieczne – podkreślają policjanci.

Mundurowi dodają, że rodzice powinni zainteresować się także grupą rówieśniczą swojego dziecka. Często zdarza się bowiem, że rówieśnicy mogą nakłaniać innych do nieodpowiednich zachowań.

fot.pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....