Chorzowscy policjanci przechwycili 75 kg narkotyków!

Mocne uderzenie w narkobiznes. Kryminalni z Chorzowa wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w mieszkaniu i piwnicy 26-latka z Katowic odnaleźli 75 kg narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość to kilka milionów złotych.

Drugs

Policjanci z wydziału narkotykowego katowickiej komendy wojewódzkiej oraz kryminalni z Chorzowa natrafili na trop 26-latka z Katowic związanego z narkobiznesem już jakiś czas temu. Funkcjonariusze podejrzewali, że nie jest to drobny diler, więc uważnie obserwowali mężczyznę.

- W końcu wkroczyli do działania i weszli do znajdującego się na terenie Katowic mieszkania, gdzie zatrzymali kompletnie zaskoczonego widokiem policjantów mężczyznę. Szybko okazało się, że stróże prawa wkroczyli we właściwym momencie – informuje policja.

Czarnorynkowa wartość narkotyków to kilka milionów złotych

W mieszkaniu i piwnicy 26-latka policjanci ok. 58 kg marihuany, prawie 4 kg amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy, blisko kilogram kryształów ecstasy, a także kokainę i ampułki ze sterydami anabolicznymi. Zabezpieczono również telefony komórkowe, wagi elektroniczne, sprzęt do porcjowania i pakowania narkotyków oraz liczarkę banknotów. Zatrzymany posiadał przy sobie również gotówkę – prawie 35 tys. złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

- Odnalezione w jego mieszkaniu i piwnicy środki odurzające zostały poddane wstępnemu badaniu laboratoryjnemu. Okazało się, że amfetamina i kokaina cechują się bardzo wysoką czystością. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków może wynieść nawet kilka milionów złotych – podkreśla policja.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się także, iż jest poszukiwany przez prokuraturę z Krakowa, a sąd w Wieliczce wystawił nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary 125 dni pozbawienia wolności za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Śledztwo w sprawie zatrzymanego mężczyzny wszczęła Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód. 26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został już aresztowany na 3 miesiące, a do więzienia może trafić na 10 lat.

fot. slaska.policja.gov.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon