Chorzowianki przeciwko zakazowi aborcji. Prezydent Kotala wspiera kobiety

W cały kraju trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunały Konstytucyjnego, który de facto całkowicie zakazuje aborcji. Nie inaczej było w Chorzowie, gdzie w niedzielę wieczorem „spacerowano” ul. Wolności. Poparcie dla kobiet wyraził także prezydent naszego miasta.

Protest kobiety

Protestujące kobiety: Moje ciało, mój wybór!

Chorzowski „spacer” w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego rozpoczął się przy budynku poczty na ul. Wolności. Następnie kobiety, często w towarzystwie swoich mężów czy partnerów, przeszły przed kościół św. Jadwigi Śląskiej. Na transparentach pojawiały się podobne hasła jak podczas protestów w innych miastach, m.in.: „Moje ciało, mój wybór!", „Piekło kobiet” „Wybór, nie zakaz” czy „PiS OFF”. Było jednak o wiele spokojniej niż chociażby w sąsiednich Katowicach.

Przypomnijmy, ze Trybunał Konstytucyjny, w czwartek 22 października, orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. To orzeczenie trybunału de facto całkowicie zakazuje aborcji w Polsce.

Prezydent Kotala: Wolność jest kobietą!

Swoje poparcie dla protestujący wyraził prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, który w mediach społecznościowych napisał „Wolność jest kobietą!”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Protest kobiet

Prezydent Chorzowa apeluje o zachowanie spokoju...

Urzad miasta chorzow

Dziś wszyscy jesteśmy kobietami! Prezydent...

Prezydent andrzej kotala

Prezydent Kotala o przeszukaniach CBŚP

Ruch chorzow stadion projekt

Prezydent Kotala o nowym stadionie Ruchu...

Cmentarz kwiaty

Targ kwiatów na chorzowskim rynku. To cała...

Jarmark

W Chorzowie nie będzie Jarmarku...

Fala

Jak będzie wyglądać nowa „Fala” Parku Śląskim?...