Chorzowianka prosi o pomoc! Chce by córka w pełni stanęła na nogi.

- Lepiej byłoby gdyby miała porażenie mózgowe, bo wiedzielibyśmy jak ją leczyć - tak powiedzieli lekarze chorzowskiej nauczycielce Mieczysławie Labus. Jej córka Jagoda choruje na bardzo rzadką chorobę – Artogrypozę.

Jagoda

Jagódka ma obecnie 9 lat i przebyła już wiele operacji – także poza krajem. Dzięki lekarzom zaczęła chodzić w ortezach. Artogrypoza sprawia, że chory ma sztywność stawów, przykurcze i niedorozwój mięśni. Z powodu rośnięcia Jagódki i związanego z tym wzrostu ciężaru, dziewczynce jest coraz trudniej się poruszać w ortezach. Dziecko obecnie chodzi na przykurczonych nogach i łatwo się męczy. Mimo swojej niepełnosprawności się nie poddaje. Trenuje pływanie i odnosi przy tym sukcesy.

[huge_it_portfolio_id="12"]

Goni nas czas

- Państwa córka będzie chodziła na wyprostowanych kolanach i nie będzie już potrzebowała ortez – takie słowa usłyszeli rodzice Jagody z ust doktora Drora Paleya w 2018 roku.
Amerykański lekarz otworzył w Warszawie Europejski Instytut Paleya, gdzie leczy się dzieci z wadami kończyn dolnych. Przyjmuje się tam ciężkie przypadki. Niestety koszt operacji jest ogromny i wynosi 370 tysięcy złotych. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać już 100 tysięcy złotych. Zbiórkę środków wspiera także dalsza rodzina. Na zebranie pozostałej kwoty pozostało mało czasu – do grudnia tego roku. Operacja została zaplanowana na luty 2020 roku w Warszawie. Bez wsparcia finansowego Jagoda nie stanie na nogi. Tego właśnie obawiają się rodzice.
- Czasem mnie o to pyta (córka – przyp. red), kiedy odbędzie się zabieg, bo choć trochę się boi to jednak czeka na to z niecierpliwością, niczym na najlepszy gwiazdkowy prezent - opowiada matka.

Jak można pomóc?

Nawet jeśli posiadamy niewiele, to mamy możliwość pomocy Jagodzie. W pomoc w uzyskaniu środków zaangażowała się fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”. Także rodzina utworzyła internetowe zbiórki na leczenie dziewczynki. Poniżej podajemy, numer konta bankowego oraz link do jednej z internetowych zbiórek, gdyby któryś z naszych czytelników chciał wesprzeć dziewczynkę.

Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”
ul.S.Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków
BZ WBK S.A. 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343 z dopiskiem: JAGODA LABUS
lub online pod linkiem:
https://mimowszystko.org/pomagam/?subkontowicz=labus-jagoda

Można także przekazać 1% podatku dochodowego podczas rozliczania PITu.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”
Nr KRS 0000174486
z dopiskiem: JAGODA LABUS

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon