Chorzowianka mistrzynią Europy! Wielki sukces Moniki Hojnisz-Staręgi

Cały Chorzów ma wielki powód do dumy. Nasza biathlonistka osiągnęła wielki sukces i wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy. Monika Hojnisz-Staręga czuje się spełniona, ale za chwilę czeka ją kolejna wielka impreza.

Hojnisz

W tym sezonie różnie wiodło się Monice Hojnisz-Starędze w biathlonowym Pucharze Świata. Sportsmenka z Chorzowa najlepszy start zaliczyła w Oberhofie, gdzie w biegu pościgowym zajęła szóste miejsce. Często jednak plasowała się w okolicy 30. miejsca.

Najważniejsze imprezy jednak dopiero miały nadejść. Pierwszym tegorocznym celem były mistrzostwa Europy, które zorganizowano w Dusznikach-Zdroju. Polka miała w planie start jedynie w biegu indywidualny i nawet odpuściła sobie kilka niektóre zawody w PŚ, aby być w najlepszej formie.

Taktyka się opłaciła, bo w środę chorzowianka spisała się rewelacyjnie. Kluczem do zwycięstwa była przede wszystkim strzelnica. Hojnisz-Staręga wprawdzie popełniła jeden błąd, ale tego dnia doskonale biegła na nartach.

29-latka po ostatnim strzelaniu miała 14 sekund straty do rywalek. To jednak jej nie podcięło skrzydeł, bo ostatecznie metę przekroczyła, mając prawie trzy sekundy przewagi nad drugą Anastazją Merkuszyną. Ukraince nie pomógł nawet fakt, że na strzelnicy nie popełniła ani jednego błędu.

- Spełniona. Cieszę się, że wykorzystałam dziś swoją szansę. Cieszę się, że zrobiłam to tutaj, wśród swoich ludzi i na "naszym" obiekcie Tauron Duszniki Arena. Choć na trasie mimo wszystko mnie gięło, to wiedziałam, że muszę przepracować każdy strzał. Taki był plan - pisze na Facebooku szczęśliwa biathlonistka.

To drugie złoto mistrzostw Europy w karierze Hojnisz-Staręgi. Poprzedni tytuł wywalczyła w 2013 roku. Teraz przed nią kolejne wyzwanie i to znacznie większego kalibru. W dniach 10-21 lutego w Pokljuce będą się odbywać mistrzostwa świata.

fot. Facebook/Monika Hojnisz-Staręga

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdecydowane zwycięstwo Niebieskich Ruch Chorzów pokonał ŁKS Łódź

Zdecydowane zwycięstwo Niebieskich

W Chorzowie pokochano Sosnowiec Zagłębie pomogło Ruchowi

W Chorzowie pokochano… Sosnowiec. Zagłębie pomogło Ruchowi

Ruch Chorzów Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim coraz bardziej realny

Ruch chorzow 7

Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o...

Ruch szombierki

Wygrany sparing Ruchu Chorzów

Mityng

Lekkoatletyczne święto w Chorzowie. Za nami 11....

94473679 4018213528196751 7000025612706381824 o

III liga oficjalnie zakończona! Ruch Chorzów...