Chorzowianin ruszył na zakupy z przywłaszczoną kartą. Teraz może długo posiedzieć

Trzydziestodwuletni mieszkaniec Chorzowa przywłaszczył kartę bankomatową i ruszył z nią na zakupy. Został zatrzymany przez policjantów ze Świętochłowic. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Chorzowianin ruszył na zakupy z przywłaszczoną kartą

Chorzowianin na początku grudnia 2023 r. przywłaszczył znaleziony w autobusie plecak. W środku znajdowała się m.in. karta bankomatowa, a trzydziestodwulatek ruszył z nią na zakupy. Posłużył się cudzą kartą pięć razy i wydał w sumie 800 zł. Został namierzony i zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego komendy policji w Świętochłowicach.

- Zgodnie z obowiązującym prawem, zachowanie takie (użycie przywłaszczonej karty płatniczej – red.) traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia – informują w świętochłowickiej komendzie policji.

Policjanci apelują, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów lub karty bankomatowej jak najszybciej poinformowali placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. Podkreślają, że w takich przypadkach czas odgrywa dużą rolę. Ostrzegają, by nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą.

Chorzowscy policjanci pomagają zwierzętom

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa pomagają zwierzętom. Zorganizowali zbiórkę dla schroniska

Autor: Redakcja

17/12/2023

Dachowanie na DTŚ w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dachowanie na DTŚ w Chorzowie. Starszy kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Autor: Redakcja

14/12/2023

Gliniarz w przedszkolu Profilaktyczna wizyta w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Gliniarz w przedszkolu. Profilaktyczna wizyta u dzieci z Chorzowa

Autor: Redakcja

14/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon