Chorzowianin napadał w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Grozi mu do 12 lat więzienia

Kradł i napadał na ekspedientki w sklepach w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Młody mieszkaniec Chorzowa został szybko zatrzymany i może trafić za kraty nawet na 12 lat.

Zatrzymany za napady na sklepy

Do jednego z rozbojów doszło w środę, 18 sierpnia 2021 r., przed godz. 23.00, w jednym ze sklepów przy ul. Witczaka w centrum Bytomia.

- Ekspedientka sklepu została uderzona w twarz przez młodego mężczyznę, który skradł papierosy i uciekł. Jak się okazało, do podobnego zdarzenia doszło nieco wcześniej w Piekarach Śląskich – informuje bytomska policja.

Oficer dyżurny z Bytomia, przy współpracy z dyżurnym z komendy w Piekarach Śląskich, ustalił rysopis sprawcy i przekazał drogą radiową patrolom w terenie. Na bytomskim dworcu autobusowym mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi i go zatrzymali. Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec Chorzowa.

Jak podaje policja mężczyzna przed napadem w Bytomiu skradł piwo w jednym ze sklepów w Piekarach Śląskich, a drugim uderzył w twarz ekspedientkę i skradł papierosy. Żadna z kobiet nie odniosła poważniejszych obrażeń, a 22-latek z Chorzowa może trafić za kraty nawet na 12 lat.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów zatrzymany przestępca

Napadali i okradali. Zatrzymany przestępczy duet z Chorzowa

Policja Chorzów

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Chorzów mandat

Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Drogo za to zapłaciła

Policjanci powstrzymali samobójców

Policjanci z Chorzowa udaremnili dwie próby samobójcze

Chorzów zatrzymany włamywacz

Złodziej za kratkami. Włamywał się do firm z Chorzowa

Chorzów nielegalny salon

Zlikwidowano nielegalny salon gier w Chorzowie Batorym

Policja

Policjanci z Chorzowa zapobiegli tragedii