Chorzowianie znów będą głosować? Senator PiS może oddać mandat!

Dorota Tobiszowska, senator PiS z okręgu obejmującego Chorzów, może oddać mandat. Oznaczałoby to nowe wybory, bo członkowie Senatu wybierani są w okręgach jednomandatowych.

stock
Wybory

Senator Dorota Tobiszowska została wybrana do Senatu z okręgu nr 74 obejmującego m.in. Chorzów. W Rozmowie Dnia na antenie Radia Piekary podkreśliła, że od lat związana jest z górnictwem i do wyborów szła po to by dbać o interesy tej branży.

Dlaczego senator PiS z okręgu chorzowskiego chce złożyć mandat?

Wszystko wskazuje na to, że Dorota Tobiszowska swoje związki z górnictwem przedkłada ponad polityczną karierę, co może oznaczać nowe wybory do Senatu w okręgu chorzowskim. W Rozmowie Dnia piekarskiej rozgłośni podkreśliła, że nie zgadza żadne drastyczne reformy sektora wydobywczego. A, choć nikt ze strony rządu PiS nie mówi tego głośno, to górniczy związkowcy alarmują, że nadal aktualny jest plan likwidacji czterech śląskich kopalń.

- Ja tego rządu nie będę bronić, jeżeli obietnice, które były składane przed wyborami teraz się okażą jakimś fiaskiem. Ja jestem z górnikami, ja jestem ze Śląskiem i nic się nie zmieniło (…) Gdybym oddała mandat, to znowu mamy wybory i ludzie zyskają powiedzmy pół roku – mówiła senator na antenie Radia Piekary.

W ubiegłorocznych wyborach do Senatu Dorota Tobiszowska w okręgu nr 74 zdobyła 38,35% głosów. Drugi wynik i 27,86% głosów uzyskał Henryk Mercik - były członek zarządu województwa śląskiego z Ruchu Autonomii Śląska, a obecnie Miejski Konserwator Zabytków w Chorzowie - który startował w wyborach z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Andzej kotala briefing

Prezydent Kotala: Akcja CBŚP w Chorzowie to...

Prezydent andrzej kotala

Prezydent Kotala o przeszukaniach CBŚP

Ch um chorzow1

Chorzów: CBŚP przeszukuje domy prezydenta...

Urzadmarszal

Za co odpowiada marszałek województwa? Możesz...

Kotala radio

Nic nie jest dane na zawsze – prezydent Andrzej...

Ruch

Ruch rozpoczął przygotowania. Pojawili się nowi piłkarze

Urząd Miasta Chorzów

Polski Ład uderzy w budżety samorządów! Ile straci Chorzów?