Chorzów. Zoo zamyka pawilony dla zwierząt. Bo ludzie się w nich tłoczyli

Częściowy lockdown nie objął ogrodów zoologicznych. Chorzowskie zoo pozostaje więc otwarte, ale dla zwiedzających zamknięte zostaną pawilony ze zwierzętami. Skąd taka decyzja?

Chorzow zoo

Śląski Ogród Zoologiczny do tej pory czynny był bez żadnych ograniczeń i w ostatnich dniach stał się celem spacerów bardzo wielu osób. W związku z dużą liczbą zwiedzających, w trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników zoo, podjęto decyzję o wyłączeniu możliwości zwiedzania wnętrz pawilonów. Budynki będą nieczynne od najbliższej soboty, 17 kwietnia, do odwołania.

- Decyzja ta była konieczna ze względu na wiosenny wzrost frekwencji zwiedzających. Obowiązujące dotychczas ograniczenia liczby zwiedzających w poszczególnych budynkach okazały się niewystarczające. Jak pokazało doświadczenie ostatniego weekendu, przy dużej liczbie gości, we wnętrzach budynków nie ma możliwości uniknięcia gromadzenia się osób obserwujących zwierzęta – czytamy w komunikacie chorzowskiego zoo.

W zoo podkreślają, że - mimo wyłączenia części ekspozycji wewnętrznych - większość zwierząt można obserwować przez szyby ekspozycyjne oraz na wybiegach zewnętrznych.

Chorzów zoo: Od kwietnia nowe godziny otwarcia i nowe ceny biletów

Przypominamy, że od kwietnia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym obowiązują nowe godziny otwarcia i nowe ceny biletów – o czym pisaliśmy TUTAJ. Od niedawna chorzowskie zoo można zwiedzać także z aplikacją mobilną.

fot. FB/Śląski Ogród Zoologiczny

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow zoo pingwiny

Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny...

Pies spacer

Park Śląski z psem. Gdzie można wejść i z...

Chorzow zoo

Chorzów: ZOO można zwiedzać z aplikacją mobilną!

Chorzow zoo terrarium

Chorzów ZOO: Nowy dom dla żółwia sępiego

Kondor wielki

Chorzów: Smutna wiadomość z ZOO. Zmarł...

Chorzów zoo otocjony

Nowe godziny otwarcia chorzowskiego zoo

Chorzow zoo milu

Chorzów zoo: Nowa łania w stadzie jeleni milu....