Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny otwarcia i zmiana cen biletów. Sprawdźcie

Wiosna 2021 w chorzowskim zoo oznacza nie tylko większą aktywność zwierząt, ale także nowe godziny otwarcia. Sprawdziliśmy, w jakich godzinach czynny jest Śląski Ogród Zoologiczny i ile kosztują bilety.

Chorzow zoo pingwiny

Chorzowskie zoo czynne jest cały rok, bez względu na pogodę. Jednak do końca marca 2021 r. obowiązują tam jeszcze jesienno-zimowe godziny otwarcia. Ogród czynny jest od godz. 9.00 tylko do godz. 16.00. Kasy zoo są czynne do godz. 15.00 i najpóźniej o tej porze można wejść na jego teren. Pawilony zwierząt zamykane są o 15.45.

Nowe godziny otwarcia w chorzowskim zoo

Godziny otwarcia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zmieniają się co roku na wiosnę i na jesień. Od 1 kwietnia 2021 r, czyli tuż przed Wielkanocą, chorzowskie zoo będzie czynne od poniedziałku do piątku o godzinę dłużej niż teraz, czyli do godz. 17.00. Automatycznie o godzinę dłużej, czyli do godz. 16.00, czynne będą kasy. Później będzie można też wejść na teren ogrodu i dłużej otwarte będą pawilony ze zwierzętami. Przez cały kwiecień w weekendy i święta zoo czynne będzie jeszcze dłużej niż w dni powszednie, bo do godz. 18.00.

Godziny otwarcia zoo w Chorzowie zmienią się także na okres od maja do września 2021. Przez te pięć miesięcy wiosny i lata Śląski Ogród Zoologiczny czynny będzie w godzinach 9.00 – 19.00, niezależnie od dnia tygodnia. W październiku znów wrócą godziny obowiązujące przez cały kwiecień.

Ile kosztują bilety do zoo w Chorzowie?

Od 1 kwietnia 2021 zmieniają się także ceny biletów do zoo w Chorzowie. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 20 zł, ulgowy – 10 zł, a rodzinny – 50 zł (2 osoby dorosłe + 2 dzieci). Takie stawki będą obowiązywać do 31 października. W okresie zimowym bilety są tańsze, kosztują odpowiednio 15, 5 i 35 zł. Można także wykupić roczny karnet w cenie 100 zł.

Od niedawna Śląski Ogród Zoologiczny można także zwiedzać z aplikacją mobilną, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Przeczytaj także:

Park Śląski Elka. Cennik i harmonogram kursowania oraz nowe oblicze kolejki

fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon