Chorzów zoo. Pingwiny znów na zewnętrznym wybiegu

Śląski Ogród Zoologiczny zmienił się na wiosnę. W zoo pojawiły się nowe zwierzęta, a na zewnętrzny wybieg wreszcie wróciły uwielbiane przez wszystkich pingwiny.

Chorzow zoo pingwiny

W tym roku początek wiosny był wyjątkowo chłodny, więc powrót pingwinów na zewnętrzy wybieg znacząco się opóźnił. Ten gatunek nie jest przystosowany do mroźnych warunków w naszej strefie klimatycznej, więc zimę i część wiosny spędziły wewnątrz ogrzewanego pawilonu.

- Mieszkające w naszym zoo pingwiny Humboldta są gatunkiem zamieszkującym wybrzeża Peru i Argentyny w rejonie występowania chłodnego prądu Humboldta. Zimą klimat w tym rejonie jest zdecydowanie cieplejszy niż w Polsce, a temperatura nie spada poniżej 0 °C – tłumaczą pracownicy chorzowskiego zoo.

Przypomnijmy, że pingwiny wróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w na początku ubiegłego roku, po ponad 40 latach nieobecności. Tym razem przyjechały z zoo na Słowacji. Pierwsze pingwiny trafiły do Chorzowa w 1963 r., były to także patki z gatunku Humboldta. Trzy osobniki przypłynęły do Polski z Holandii na pokładzie PZM "Świetlik”. Z relacji pracowników Śląskiego Ogrodu Zoologicznego wynika, że były wyjątkową atrakcją i stały się ulubieńcami zwiedzających. Hodowlę tych zwierząt w Chorzowie przerwano jednak w 1977 r.

Wcześniej pisaliśmy:

Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny otwarcia i zmiana cen biletów. Sprawdźcie

Nowe zwierzęta w chorzowskim zoo

Chorzów. Zoo zamyka pawilony dla zwierząt. Bo ludzie się w nich tłoczyli

fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon