Chorzów: ZOO nadal otwarte, ale na nowych zasadach

W czasie kolejnej „narodowej kwarantanny” chorzowskie ZOO pozostaje otwarte, ale obowiązują nowe zasady zwiedzania. Ograniczony będzie m.in. limit osób przebywających na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zoo pingwiny

Wprowadzone przez rząd dodatkowe obostrzenia, obowiązujące od 28 grudnia do 17 stycznia, tym razem nie zamknęły Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Chorzowskie ZOO pozostaje otwarte, ale wprowadzono nowe zasady zwiedzania.

- Bezpieczeństwo wszystkich gości zoo jest dla nas wyjątkowo ważne, podobnie jak zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych, tymczasowych zasad zwiedzania zoo, które będą obowiązywały w okresie tzw. "kwarantanny narodowej" – czytamy w komunikacie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jakie zasady obowiązują podczas zwiedzania chorzowskiego ZOO?

Od 28 grudnia do 17 stycznia limit osób jednocześnie zwiedzających chorzowskie ZOO został ograniczony do 900 osób. Osoby wchodzące na teren ogrodu będą liczone przez pracowników i po osiągnięciu limitu zwiedzających sprzedaż biletów w kasie ZOO zostanie wstrzymana. Ponownie ruszy, gdy część zwiedzających opuści teren ogrodu. Bilety można kupić w kasie głównej i na stronie internetowej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Kasa i brama boczna od ul. Złotej są wyłączone.

W trakcie zwiedzania obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dwumetrowy dystans od innych zwiedzających. Należy pamiętać o dezynfekcji rąk i unikać dotykania poręczy i barierek. Ze względu na konieczność częstej dezynfekcji wyłączona z użytku jest cześć toalet – czynne są tylko przy wybiegu niedźwiedzi, przy bramie bocznej oraz przy budynku ptaków. Wyłączone z użytku są figury zwierząt, plac zabaw oraz altany wypoczynkowe.

- Pawilony pozostaną dostępne dla zwiedzających, z zachowaniem ograniczenia liczby osób przebywających w ich wnętrzu. Przy wejściu do każdego z budynków znajduje się informacja ile osób może przebywać wewnątrz – informuje ZOO.

Zwiedzający proszeni są także o ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ogrodu, przede wszystkim z opiekunami zwierząt.

fot. FB/Śląski Ogród Zoologiczny

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon