Chorzów znów bez rządowego wsparcia!

Rozdzielono kolejną pulę pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do podziału było 1,65 mld zł, a z tych pieniędzy do Chorzowa trafi… 0 zł! Podobnie było poprzednim razem.

Chorzow urzad

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przewidziano dla samorządów 12 mld zł. To wsparcie na inwestycje w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. W pierwszym etapie rozdzielono 6 mld zł pomiędzy wszystkie gminy i powiaty i wtedy Chorzów otrzymał blisko 11 mln zł.

W kolejnych etapach konieczne było złożenie wniosku o wsparcie konkretnych inwestycji. W pierwszym takim naborze do rozdania było 4,35 mld zł, a władze Chorzowa zgłosiły dofinansowanie budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów i przebudowę ul. Katowickiej w rejonie ul. Metalowców. Te wnioski nie uzyskały jednak wsparcia z rządowego funduszu.

Chorzów chciał wsparcia na remont w szpitalu

W drugim naborze do rozdania było 1,65 mld zł. Tym razem Chorzów złożył wniosek do dofinansowanie remontu oddziału położniczo-ginekologicznego w Zespole Szpitali Miejskich. Wyniki tego naboru ogłoszono 31 marca, a wśród dofinansowanych projektów znów nie znalazł się ten z Chorzowa.

Ile z rządowego funduszu dostały sąsiednie miasta?

Z naszych sąsiadów tylko Katowice nie dostały nawet złotówki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. I to, podobnie jak Chorzów, po raz drugi. Tym razem najwięcej, bo ponad 5 mln zł, przyznano na dofinansowanie inwestycji w Rudzie Śląskiej. Kolejny jest Bytom – ponad 3,5 mln wsparcia, Siemianowice Śląskie – 1,5 mln zł i Świętochłowice – 1 mln zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon