Chorzów. Katastrofa budowlana. Zawaliła się ściana kamienicy w centrum miasta. Ewakuacja sąsiedniego budynku

W sobotę 26 czerwca 2021 r. w Chorzowie zawaliła się ściana tylna remontowanej kamienicy przy ul. Dworcowej.

W godzinach wieczornych w sobotę 26 czerwca 2021 r. w Chorzowie doszło do katastrofy budowlanej. Zawalił się tył kamienicy, położonej przy ul. Dworcowej 4, w samym centrum miasta, niedaleko ulicy Wolności. Front kamienicy stoi.

Katastrofa budowlana w Chorzowie

Jak informuje miasto Chorzów, to budynek prywatny, który właśnie przechodził remont. Na miejscu są już służby - straż pożarna (strażacy z JRG Chorzów, także dodatkowe zastępy z pobliskich miast m.in z Katowic, Gliwic i Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju), policja i pogotowie ratunkowe.

Chorzów, Dworcowa 4
Chorzów, Dworcowa 4

Z sąsiedniej kamienicy ewakuowano mieszkańców. Do akcji weszła też ekipa poszukiwawcza. Trwa przeszukiwanie gruzowiska.

- Czekamy na psy, z którymi ratownicy przeszukają budynek, byśmy mieli całkowitą pewność, że nie ma tam żadnych osób poszkodowanych. Jak powiedział właściciel firmy remontującej kamienicę, dzisiaj żadnych prac tam nie prowadzono, więc nie powinny się tam znajdować żadne osoby. Gdy tylko upewnimy się, że nikogo nie ma w gruzowisku, przekażemy je policji i firmie remontowej, by je - zapewne - uprzątnęła. Oni będą podejmowali decyzję, co dalej - mówi oficer dyżurny Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Katowicach

Zablokowane dwie ulice

Zablokowana jest nie tylko Dworcowa, ale też ulica Pocztowa. Zaparkowane na ulicy Dworcowej auta zostały przysypane pyłem w momencie zawalenia się ściany budynku.

- Mamy nadzieje, że z racji tego, że budynek z powodu remontu był nie zamieszkały, nikt w nim nie przebywał - piszą urzędnicy na profilu Miasta Chorzów na Facebooku

Pobliska Pizzeria Pod Drewnianym Bocianem była zmuszona zawiesić pracę. "Uwaga! Jesteśmy zmuszeni zamknąć nasz lokal z powodu ewakuacji Dworcowej 1. Przyczyną jest walącą się ściana kamienicy na przeciwko nas. Wszystkie zamówienia zostają anulowane. Prosimy o kontakt w celu ustalenia zwrotów zamówień online. Nie wiemy co będzie jutro." - napisali właściciele na Facebooku.


Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon