Chorzów: Zatrzymani kierowcy pod wpływem narkotyków

Pijani kierowcy to nadal zagrożenie na naszych drogach, ale coraz częściej zatrzymywani są także wsiadający za kierownicę po narkotykach – informuje policja. Tylko w miniony weekend w Chorzowie zatrzymano pięć takich osób.

Policja auto

Funkcjonariusze drogówki z Chorzowa poza sprzętem do szybkiego badania trzeźwości korzystają także z nowoczesnego sprzętu do wykrywania narkotyków w organizmie. To urządzenia Drug Read, które w bardzo krótkim czasie weryfikują czy kontrolowana osoba jest pod wpływem narkotyków. Jak pokazują policyjne statystyki tacy kierowcy stanowią coraz większe zagrożenie na drogach.

- Praktycznie każdego dnia chorzowscy policjanci udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym a niestety coraz częściej również tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem narkotyków. Tylko w miniony weekend chorzowscy policjanci zatrzymali aż pięciu kierujących pod wpływem narkotyków – informuje chorzowska policja.

Mundurowi przypominają, że nietrzeźwi kierowcy mogą trafić do więzienia nawet na dwa lata. Podobne konsekwencje czekają na tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon