Chorzów: Wodny plac zabaw przy ul. Floriańskiej gotowy. Otwarcie w Dzień Dziecka

Wodny plac zabaw przy ul. Floriańskiej w Chorzowie w końcu jest gotowy. Będzie można z niego korzystać od 1 czerwca 2021 r.

Chorzow wodny plac zabaw
- Dzisiaj odbył się montaż urządzeń i próby na wodnym placu zabaw przy ul. Floriańskiej. Wielkie otwarcie - wcześniejszy Dzień Dziecka można powiedzieć - już w najbliższą sobotę! - informuje chorzowski magistrat.

Szczegółowy harmonogram otwarcia i atrakcje, które będą czekały na najmłodszych zostaną podany w ciągu tygodnia na profilu miasta na Facebook’u.

To będzie pierwsza tego typu atrakcja w Chorzowie, a dzieci musiały na nią czekać wyjątkowo długo. Wodny plac zabaw miał powstać już w 2018 roku, ale w budżecie miasta zabrakło pieniędzy i inwestycja została przesunięta.

Koszt tej inwestycji to blisko dwa miliony złotych. Jak informowało miasto w ubiegłym roku główną atrakcją będzie strefa wodnej zabawy z kilkunastoma atrakcjami. Na wodnym placu zabaw będzie też strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z istniejącymi alejkami. Obiekt wyposażono także w brodziki i jest on dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

AKTUALIZACJA, 26.05.2021

Ze względu na niesprzyjającą prognozę pogody zmieniono termin otwarcia wodnego placu zabaw. Nie nastąpi to, tak jak wcześniej planowano, w sobotę, 29 maja, a we wtorek, 1 czerwca 2021 r., o godz. 11.00.

- Liczymy, że wtorek - prawdziwa data Dnia Dziecka - będzie bardziej przychylny takiej imprezie. Dla najmłodszych MORiS Chorzów przygotował sporo atrakcji: zabawy z chustą i bramkami, zmagania sportowe, twister, modelowanie balonów, malowanie tatuaży - podał Urząd Miasta Chorzów.

Chorzowscy urzędnicy zastrzegają, że jeśli pogoda się załamie, to będą zmuszeni znowu przełożyć datę otwarcia.

fot. FB/Miasto Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon