Chorzów: Wodny plac zabaw przy ul. Floriańskiej gotowy. Otwarcie w Dzień Dziecka

Wodny plac zabaw przy ul. Floriańskiej w Chorzowie w końcu jest gotowy. Będzie można z niego korzystać od 1 czerwca 2021 r.

Chorzow wodny plac zabaw
- Dzisiaj odbył się montaż urządzeń i próby na wodnym placu zabaw przy ul. Floriańskiej. Wielkie otwarcie - wcześniejszy Dzień Dziecka można powiedzieć - już w najbliższą sobotę! - informuje chorzowski magistrat.

Szczegółowy harmonogram otwarcia i atrakcje, które będą czekały na najmłodszych zostaną podany w ciągu tygodnia na profilu miasta na Facebook’u.

To będzie pierwsza tego typu atrakcja w Chorzowie, a dzieci musiały na nią czekać wyjątkowo długo. Wodny plac zabaw miał powstać już w 2018 roku, ale w budżecie miasta zabrakło pieniędzy i inwestycja została przesunięta.

Koszt tej inwestycji to blisko dwa miliony złotych. Jak informowało miasto w ubiegłym roku główną atrakcją będzie strefa wodnej zabawy z kilkunastoma atrakcjami. Na wodnym placu zabaw będzie też strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z istniejącymi alejkami. Obiekt wyposażono także w brodziki i jest on dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

AKTUALIZACJA, 26.05.2021

Ze względu na niesprzyjającą prognozę pogody zmieniono termin otwarcia wodnego placu zabaw. Nie nastąpi to, tak jak wcześniej planowano, w sobotę, 29 maja, a we wtorek, 1 czerwca 2021 r., o godz. 11.00.

- Liczymy, że wtorek - prawdziwa data Dnia Dziecka - będzie bardziej przychylny takiej imprezie. Dla najmłodszych MORiS Chorzów przygotował sporo atrakcji: zabawy z chustą i bramkami, zmagania sportowe, twister, modelowanie balonów, malowanie tatuaży - podał Urząd Miasta Chorzów.

Chorzowscy urzędnicy zastrzegają, że jeśli pogoda się załamie, to będą zmuszeni znowu przełożyć datę otwarcia.

fot. FB/Miasto Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wodny Plac Zabaw

Wodny plac zabaw w Chorzowie otwarty!

Chorzów Wodny Plac Zabaw

Rusza sezon na Wodnym Placu Zabaw w Chorzowie

Zoo detektywi

„ZOO-detektywi na tropie!”, czyli ferie zimowe w zoo

Sylwestrowa Moc Przebojów, 2019, Stadion Śląski

Sylwester z Polsatem 2021 będzie na Stadionie Śląskim

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Strefa Carnall, Zabrze

Nowa atrakcja turystyczna na Śląsku

Chłopak

Chorzów: Akcja Lato 2021