Chorzów: Willa Redena, czyli czarny apartamentowiec wśród drzew

W pobliżu Parku Redena w Chorzowie powstaje wyjątkowy czarny apartamentowiec. To projekt architekta Macieja Franty, który wpisał budynek w otaczający go drzewostan.

Willa redena wizualizacja

Luksusowy apartamentowiec jest już prawie skończony. Willa Redena stanęła niedaleko zabytkowego, drewnianego kościoła św. Wawrzyńca i sama jest w dużym stopniu drewniana. Jej najbliższe sąsiedztwo to wspaniały drzewostan, który – jak podkreśla Franta Group – udało się uratować mimo dużego zbliżenia do budynku.

- Pnie drzew oraz gałęzie praktycznie dotykają tarasów dzięki czemu przyszli użytkownicy mogą w sposób namacalny poczuć naturę w swojej prywatnej przestrzeni – czytamy na facebookowym profilu Franta Group.

Willę Redena ze wszystkich stron otacza taras

Inwestorem jest firma Webolit, a w luksusowym galeriowcu znalazło się tylko 8 mieszkań o powierzchni od 54 do 72 metrów kwadratowych. Po 4 na każdej kondygnacji, ale każde o innym układzie pomieszczeń. Wszystkie pokoje mają wyjście na taras, który otacza budynek ze wszystkich stron.

- Zastanawiało nas czy wąskie tarasy wzdłuż pomieszczeń sypialnych będą dobrym krokiem i czy na pewno są potrzebne dlatego długo podejmowaliśmy decyzję o ich zastosowaniu. Okazało się już w trakcie budowy, że to bardzo trafione rozwiązanie i dzięki niemu mieszkania są ciekawsze dla przyszłych mieszkańców, gdyż komunikują zewnętrznie każde mieszkanie oraz stanowią dobre miejsce do umieszczenia zieleni oraz stanowią dodatkową powierzchnię mieszkania – informuje Franta Group.

Willa Redena ma nieregularny kształt, który został dostosowany do kształtu działki. W środku jest także patio, które odzwierciedla kształt budynku i pozwala na doświetlenie wszystkich pomieszczeń apartamentowca.

fot. Franta Group

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon