Chorzów: Uratowano dwóch mężczyzn od zamarznięcia

Niskie temperatury panujące od kilku dni to zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych lub nietrzeźwych. Dlatego prowadzone są kontrole w miejscach, w których mogą przebywać i dzięki temu w Chorzowie od zamarznięcia uratowano dziś dwóch mężczyzn.

Chorzow bezdomni

Chorzowska Policja i Straż Miejska, wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, w ostatnich sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. To m.in. dworce, ogródki działkowe czy opuszczone budynki. Dziś, dzięki takim kontrolom, uratowano dwóch mężczyzn.

- Pierwszego z nich napotkali w jednej z piwnic. Z uwagi na silne wychłodzenie 40-latek wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Podobna sytuacja miała miejsce w jednym z pustostanów, gdzie napotkany 51-letni mężczyzna był tak wycieńczony, że miał problemy z samodzielnym poruszaniem się – informuje chorzowska policja.

Policja prosi o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie zdrowia lub życia.

Gdzie w Chorzowie bezdomni mogą znaleźć pomoc?

W Chorzowie jest kilka miejsc gdzie osoby bezdomne mogą znaleźć pomoc. Schronisko dla mężczyzn działa przy ul. Katowickiej 190. Kobiety i mężczyźni znajdą także schronienie w hostelu przy ul. Wolności 29A. Z kolei kobiety z dziećmi mogą uzyskać pomoc w Ośrodku Wsparcia Rodziny przy ul. Siemianowickiej 58.
Informacje o pomocy dla osób bezdomnych można uzyskać także w chorzowskim Ośrodku Pomocy Społecznej, pod numerem telefony 32 771 63 95, a poza godzinami pracy OPS pod numerem 500 598 183.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon