Chorzów szykuje się na zimę!

Choć ostatnie dni były wyjątkowo ciepłe jak na tę porę roku, to Chorzów szykuje się na zimę. Zamknięta jest już wieża wyciągowa Szybu Prezydent, a wkrótce wyłączone zostaną tężnia i miejskie fontanny.

Chorzów Plac Hutników tężnia

Wieża wyciągowa Szybu Prezydent jest po remoncie, ale teraz można ją podziwiać tylko z zewnątrz. Przez cały okres jesienno-zimowy z jej szczytu nie będzie można oglądać panoramy Chorzowa, bo wejście na wieżę jest już zamknięte. Pod koniec tygodnia unieruchomione zostaną tężnia solankowa na Placu Hutników oraz miejskie fontanny. Fontanna na Rynku już nie działa, bo trwa tam montaż lodowiska.

- Tak oto płynnie przechodzimy pomiędzy porami roku. Już na początku grudnia lodowiska zarówno na rynku jak i w Chorzowie Batorym! - informuje chorzowski magistrat.

Ślizgawkę na chorzowskim Rynku po raz pierwszy uruchomiono w ubiegłym sezonie. Jednak z powodu zmieniający się obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 czynne było z przerwami. W tym roku drugie lodowisko działać będzie w Chorzowie Batorym, na ternie boisk osiedlowych przy ulicach Granicznej i Gagarina, obok Kompleksu Sportowego „Hajduki”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Batory lodowisko

Prawie 15 tys. razy skorzystano z lodowisk w Chorzowie

Łyżwy

W Parku Śląskim będzie lodowisko

Chorzów wodny plac zabaw

Będzie kolejny wodny plac zabaw w Chorzowie

Chorzów Batory lodowisko

Chorzowskie lodowiska i baseny podczas ferii zimowych

Łyżwy

Chorzowski Turniej Rodzin na lodowisku w Batorym

Chorzów Gagarina

Zmiana organizacji ruchu na ul. Gagarina w Chorzowie Batorym

Chorzow lodowisko

Chorzów: Lodowisko na rynku już działa!