Chorzów: Stadion Śląski poszukuje wolontariuszy na międzynarodową imprezę

Rozpoczął się nabór do wolontariatu podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się pod koniec maja na Stadionie Śląskim. Poszukiwane są osoby do pomocy m.in. przy akredytacjach, logistyce czy mediach i marketingu.

Stadion slaski

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 29-30 maja 2021 na Stadionie Śląskim. O mistrzowski tytuł powalczy osiem najlepszych europejskich zespołów i będzie to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych organizowanych w Kotle Czarownic.

Organizację tego wydarzenia będzie wspierać ok. 350 wolontariuszy, a ich rekrutacja ruszyła 1 kwietnia i potrwa do 9 maja. Chętni mogą się rejestrować na stronie www.silesia21.pl. Każda z osób, która pomyślnie przejdzie ten proces, 10 maja otrzyma wiadomość mailową potwierdzającą przyjęcie. Zostanie także poinformowana o przydzieleniu do jednego z 9 obszarów działania: administracja, strefa zawodów, pomoc medyczna & kontrola antydopingowa, media & marketing, VIP, logistyka, akredytacje, transport oraz strefa zadań specjalnych.

- To duże logistycznie przedsięwzięcie, w organizacji którego nieoceniona będzie pomoc wolontariuszy. Czekamy na osoby, które chętnie się angażują, lubią ciekawe projekty i nie boją się wyzwań. Niewątpliwie udział w przygotowywaniu jednej z największych lekkoatletycznych imprez w Europie będzie możliwością zdobycia cennego doświadczenia jak i niepowtarzalną okazją do spotkania najwybitniejszych gwiazd sportu – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Największe zaangażowanie ze strony wolontariuszy będzie potrzebne w dniach 20 maja – 1 czerwca, czyli zarówno przed jak i po imprezie. Poszukiwane są osoby, które mają ukończone 16 lat, komunikatywnie porozumiewają się w języku angielskim i posiadają doświadczenie w pracy podczas eventów sportowych. Przyjęci kandydaci przejdą obowiązkowe szkolenie, w czasie którego przedstawione zostaną wszystkie niezbędne informacje, instrukcje oraz zakres i harmonogram działań w ramach poszczególnych stref wolontariatu.

fot. FB/Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion slaski

Stadion Śląski i AWF Katowice - razem dla...

Stadion slaski

Chorzów: Stadion Śląski podsumował rok 2020

Stadion slaski centrum konferencyjne

Chorzów: Stadion Śląski z Centrum...

Bieg wiosenny

Bieg Wiosenny 2021: Przebieg trasy w Parku...

Dawid podsiadlo chorzow

Dawid Podsiadło w Chorzowie. Czy w tym roku...

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....

Chorzow planetarium slaskie

Kluczowe inwestycje w Chorzowie. Przyjęto...