Chorzów: Rusza Parkowe Centrum Rozwoju. Co oferuje?

Szkolenia, warsztaty i treningi – w Parku Śląskim wystartował projekt „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem”. Inicjatywa skierowana jest do 160 osób z Chorzowa – tak młodych, jak i seniorów.

Park slaski

W zajęciach Parkowego Centrum Rozwoju może wziąć udział 140 osób w wieku od 16 do 30 lat oraz 20 seniorów ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem. Dla młodszych przygotowano różnego rodzaju szkolenia i warsztaty, które mają zwiększyć ich samoocenę i zaradność, co przyda się w poszukiwaniu pracy. Zostaną także przygotowani do wykonywania konkretnych zawodów. Osoby po 60. roku życia będą mogły uczestniczyć w zajęciach integracyjnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

- Dla młodszych uczestników przygotowano spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym oraz szkolenia interpersonalne, gdzie dowiemy się: jak mówić, żeby inni nas słuchali? Jak krytykować i przyjmować krytykę? Co to znaczy być asertywnym? - informuje Park Śląski.

Można zostać pracownikiem Elki

W ramach Parkowej Akademii Profesjonalistów zaplanowano m.in. zajęcia z projektowania internetowego i tworzenia aplikacji internetowych oraz warsztaty florystyczne. Park Śląski oferuje także przyuczenie na stanowisku pracownika obsługi technicznej kolejki linowej Elka.

- Program „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem” zostanie wzbogacony m.in. o warsztaty kreatywności, pracownię malarską. Uczestnicy będą mieli okazję do spotkań w plenerze i imprez na świeżym powietrzu – czytamy w komunikacie Parku Śląskiego.

Co przygotowano dla seniorów w Parku Śląskim?

Osoby powyżej 60. roku życia, w ramach cyklu „Senior z klasą”, będą mogły uczestniczyć w zajęciach integracyjnych. W ramach tych zajęć omawiane będą m.in. takie tematy jak: wykorzystanie ziół, asertywność, bezpieczeństwo, zdrowy kręgosłup i stawy. Dla seniorów przygotowano także warsztaty komputerowe.

Jak wziąć udział w zajęciach Parkowego Centrum Rozwoju?

Chętni do udziału w zajęciach Parkowego Centrum Rozwoju powinni się skontaktować z koordynatorem projektu Ewą Kulisz, pod nr tel. 666 031 514 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15) lub przez pocztę elektroniczną pod adresem: ewa.kulisz@parkslaski.pl.

Projekt „Parkowe Centrum Rozwoju pod Kapeluszem” dofinansowany jest ze środków unijnych w kwocie ponad 518 tys. zł. Potrwa do końca kwietnia 2022 roku. Organizator zapewnia stypendia szkoleniowe i poczęstunek oraz pokrywa koszty biletów związanych z dojazdem.

fot. FB/Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon