Chorzów: Przejście podziemne na Flocie znów do remontu?

Przejście podziemne na Flocie, przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej i 3 Maja w Chorzowie, wyremontowano dwa lata temu. Po pół roku konieczne było usunięcie usterek, ale teraz wygląda na to, że potrzebny jest kolejny remont.

Chorzow przejscie na flocie

W 2018 roku przejście podziemne na Flocie przeszło duży remont. Wymieniono tam posadzki oraz okładziny ścian i stropów. Dostosowano je również dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała blisko 2 mln zł, ale tuż po zakończeniu prac zaczął przeciekać sufit, a od ścian odpadał tynk. Problemy były także z widną.

Po pół roku przeprowadzono więc kolejne prace. W ramach gwarancji wykonawca usunął usterki, ale nie pomogło to na długo. Woda nadal przecieka przez strop i ściany. Na stan przejścia wielokrotnie zwracali uwagę mieszkańcy Chorzowa, a interpelację w tej sprawie do prezydenta miasta złożył miejski radny, Jacek Nowak.

Sprawdzą co jest do poprawy na Flocie

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta Chorzowa, Marcin Michalik, poinformował, że do 30 marca 2021 r. przeprowadzony zostanie przegląd przejścia pod kątem ewentualnych usterek gwarancyjnych i określenia koniecznego zakresu prac do wykonania. Wiceprezydent dodał, że na bieżąco są podejmowane działania w przypadku dewastacji lub usterek wind, oświetlenia czy okładzin krat stropowych.

Przejście przecieka, bo nie wykonano izolacji

Przejście na Flocie nadal przecieka, bo remont sprzed dwóch lat nie przewidywał izolacji stropu i ścian. Wtedy było to niemożliwe, a na modernizację przejścia miasto otrzymało dotację i konieczne było zakończenie prac w grudniu 2018 roku.

- W chwili obecnej trwa przebudowa ul. 3 Maja, w zakresie której przewidziano do realizacji wykonanie izolacji poziomej i pionowej przejścia podziemnego we fragmencie znajdującym się pod ul. 3 Maja – czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta Michalika.

Izolacja pozostałej części przejścia ma zostać wykonana w ramach przebudowy ul. Katowickiej (na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Krakusa), bo wymaga to zamknięcia ulicy dla ruchu. Planowane prace na ul. Katowickiej zakładają m.in. przesunięcie linii tramwajowej i skomunikowanie terenów poprzemysłowych w rejonie ul. Metalowców.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow hajducka

Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w...

Chorzow 3maja

Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie

Katowicka tramwaj

Kolejne remonty torowisk w Chorzowie. Co...

Powstancow chorzow

Remonty torowisk i dróg w Chorzowie. Na jakim...

Tramwaj wiedenczyk

Z Wiednia do Chorzowa trafiły 10 lat temu....

Karlik

Pierwszy zmodernizowany Karlik jeździ przez...

Chorzow zima

Załamanie pogody w Chorzowie. Wraca zima!