Chorzów pozyskał dodatkowe środki na termomodernizację noclegowni

W Chorzowie trwa remont noclegowni dla bezdomnych mężczyzn. Kompleksowa termomodernizacja budynku kosztować będzie ponad 700 tys. zł, ale – jak się okazało – miasto z własnej kasy wyda na to tylko 29 tys. zł.

Chorzów termomodernizacja noclegowni

Chorzowska noclegownia dla bezdomnych mężczyzn znajduje się przy ul. Katowickiej 190. Budynek może dać schronienie ponad 50 osobom, ale wymagał remontu. Od marca przeprowadzana jest tam kompleksowa termomodernizacja, której koszt wynosi 721 tys. zł.

Już wcześniej na ten cel 333 tys. zł przekazała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Teraz Chorzów otrzymał ponad 350 tys. zł z tytułu umorzeń pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oznacza to, że miasto z własnej kasy wyda na remont noclegowni tylko 29 tys. zł.

- To pokazuje jak wiele inwestycji proekologicznych jest prowadzonych w naszym mieście. Umorzenia pożyczek na termomodernizacje budynków mogą iść przecież tylko na kolejne tego typu inwestycje - zauważa Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Prace w noclegowni przy ul. Katowickiej 190 obejmują wymianę drzwi i okien, ocieplenie fundamentów oraz izolację połaci dachowych. W budynku pojawi się nowoczesny kocioł gazowy wraz z instalacją i grzejnikami. W ramach prac zmodernizowano też kanalizację. Remont powinien się zakończyć pod koniec tego roku.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon