Chorzów: Potężny wybuch w zakładach Messer. Są poszkodowani!

W nocy doszło do potężnego wybuchu gazu i pożaru w zakładach Messer Polska w Chorzowie. Dwie osoby zostały poszkodowane! Strażacy przez kilka godzin walczyli z pożarem.

ARC
Straz pozarna

Do wybuchu i pożaru doszło przed godz. 3:00 w nocy w zakładach Messer Polska w Chorzowie przy ul. Maciejkowickiej. To firma produkująca gazy techniczne. Wybuch był silny, bo - jak informują mieszkańcy w mediach społecznościowych - w okolicy drżały szyby w oknach.

- Wybuch w pomieszczeniu z acetylenem, który nastąpił w wyniku rozszczelnienia maszyny do napełniania butli z gazem – informuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W wyniku wybuchu dwie osoby zostały poszkodowane. Jak informują służby wojewody ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Na miejscu prowadziło działania 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Pożar udało się opanować po ponad godzinie, obecnie trwa akcja dogaszania.

Nie ma zagrożenia dla mieszkańców

Urząd Miasta Chorzów informuje, że nie było i nie ma zagrożenia dla mieszkańców Chorzowa i osób znajdujących się poza zakładem. To, co aktualnie unosi się nad zakładem to para wodna, która powstała w wyniku schładzania zbiorników przez Straż Pożarną.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon