Chorzów: Poszukiwani sprawcy podpalenia na Osiedlu Irys [VIDEO]

W nocy z 4 na 5 maja na Osiedlu Irys w Chorzowie podpalono kontenery na śmieci, od których zapaliły się parkujące w pobliżu samochody. Policja opublikowała nagranie z kamery monitoringu i prosi o pomoc w namierzeniu sprawców.

Podpalacz

Wezwanie do pożaru na Osiedlu Irys chorzowska Straż Pożarna dostała w nocy 5 maja tuż przed godz. 1.00. Zgłoszenie dotyczyło palącego się kontenera na śmieci, ale gdy strażacy dojechali na ul. Księcia Władysława Opolskiego okazało się, że palą się także zaparkowane obok samochody.

- Pożar się mocno rozwinął. Dwa samochody zostały całkiem spalone, a dwa kolejne uszkodzone przez ogień – mówił kpt. Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie.

Chorzowska policja od początku brała pod uwagę podpalenie, a teraz opublikowała nagranie z monitoringu. Na filmie widać jak obok kontenerów na śmieci przechodzi dwóch mężczyzn w kapturach na głowie. Za chwilę jeden z nich, z butelką piwa w ręce, zawraca i podpala jeden z kontenerów. Po czym zatrzymuje się i sprawdza czy na pewno płonie.

Wszelkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji II w Chorzowie, telefonicznie pod nr: 47 85 45610, mailowo: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl lub osobiście w siedzibie komisariatu przy ul. Moniuszki 11 w Chorzowie.

Wcześniej pisaliśmy:

Nocny pożar na Irysie w Chorzowie. Spłonęły dwa samochody

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow napad

Chorzowska policja poszukuje sprawców napadu na...

Pozar1

Nocny pożar na Irysie w Chorzowie. Spłonęły dwa...

Police

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani w...

Chorzow pobicie

Chorzów: Zatrzymano sprawców brutalnego pobicia

112

Chorzów: Poszukiwany wpadł bo… nie nosił maseczki

Policja emblemat

Niewybuch w Chorzowie Batorym! Trwa akcja służb!

Drogeria hazard

Wyjątkowa drogeria w Chorzowie Batorym