Chorzów: Poszukiwani sprawcy napadu na kuriera [ZDJĘCIA]

Chorzowska policja poszukuje sprawców napadu na kuriera, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku. Dziś śledczy opublikowali wizerunek przestępców.

Sprawcy napadu

Do napadu doszło 12 listopada 2020 r. około godz. 7.00 przy ul. Parkowej 20 w Chorzowie.

- Nieustaleni dotąd sprawcy usiłowali dokonać zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu marki VW Crafter wraz z paczkami, należącego do pracownika jednej z firm kurierskich. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył przemocy wobec osoby pokrzywdzonej – informuje chorzowska policja.

Jak wyglądają sprawcy napadu?

Według ustaleń policji sprawcami napadu są dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Mężczyzna ma około 30 lat, jest średniej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu i krótko ścięte włosy koloru ciemnego oraz charakterystyczne zakola. W chwili zdarzenia ubrany był w czarną kurtkę z kapturem oraz ciemne spodnie i buty.

Kobieta ma również około 30 lat, jest średniej budowy ciała i ma czarne włosy. Ubrana była w granatową kurtkę , jasne spodnie jeansowe oraz ciemne buty z białą podeszwą.

Mundurowi ustalili, że sprawcy przestępstwa poruszali się samochodem dostawczym marki Ford Transit, koloru białego. Według informacji policji pojazd ma uszkodzenia tylnej części karoserii i boku od strony kierowcy.

Wszelkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, telefonicznie pod nr: 32 771 52 80, 32 771 53 89, mailowo na adres: kryminalny@chorzow.ka.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon