Chorzów: Odwołano prestiżową imprezę European Blues Challenge 2021

W maju Chorzów miał się stać stolicą europejskiego bluesa, ale te plany popsuła pandemia koronawirusa. Prestiżowa impreza Europeaan Blues Challenge 2021 została odwołana!

Gitarzysta

Chorzów znany jest w środowisku bluesmanów od dawna. To w naszym mieście narodził się kwartalnik „Twój Blues”, jedyne polskie czasopismo poświęcone muzyce bluesowej. Odbywają się tu także festiwale, takie jak Bluestracje, Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa czy Blues Alive.

Plany bluesmanów popsuł koronawirus

W dniach 26 – 29 maja 2021 do Chorzowa zjechać mieli bluesmani z całego kontynentu na prestiżową imprezę European Blues Challenge. Niestety, jak wiele imprez w ostatnich miesiącach, także i tę trzeba było odwołać.

- Z przykrością informujemy, że w związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną, jesteśmy zmuszeni odwołać European Blues Challenge 2021 w Chorzowie. Organizatorzy, European Blues Union oraz Miasto Chorzów, będą kontynuować prace nad przesunięciem polskiej edycji EBC. O szczegółowych decyzjach będziemy na bieżąco informować – informują organizatorzy EBC 2021.

European Blues Challenge (EBC) to europejski konkurs bluesowy wymyślony przez pasjonatów bluesa zrzeszonych w European Blues Union. Jego celem jest promowanie i wzmacnianie europejskiej sceny bluesowej.

- W EBC co roku uczestniczą wykonawcy z około 20 krajów z całego kontynentu. Spotykają się by współzawodniczyć o atrakcyjne nagrody będące angażami na prestiżowe europejskie festiwale (m.in. Santa Maria Blues Festival [Azory / Portugalia], BB Blues Festival [Portugalia], Lucerne Blues Festival [Szwajcaria], Blues in Hell [Norwegia]) – czytamy na stronie ebc2021.pl

Konkurs to także okazja na to, by wystąpić przed publicznością z całego świata, która co roku zjeżdża do innego europejskiego miasta. W Chorzowie miała się odbyć dziesiąta edycja tej imprezy.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon