Chorzów: Narkotyki w samochodzie i w domu. Tysiące porcji!

Zaczęło się od rutynowej kontroli drogowej, a skończyło na aresztowaniu dilera narkotyków. Mężczyzna zatrzymany przez chorzowską drogówkę miał amfetaminę, z której można było przygotować kilka tysięcy porcji dilerskich.

Chorzow diler

Mundurowi z chorzowskiej drogówki podczas rutynowych działań zatrzymali do kontroli kierowcę Passata. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, ale badanie dało wynik negatywny.

- Wówczas mundurowi sięgnęli po urządzenie DrugRead. Wynik testu nie pozostawił wątpliwości, że 22-latek jest pod wpływem amfetaminy – informuje chorzowska policja.

To był dopiero początek jego problemów. W samochodzie miał amfetaminę, z której można było przygotować prawie 1 400 porcji dilerskich tego narkotyku. Do tego 22-latek przewoził wagę, woreczki strunowe oraz pieniądze.

Skala jego działalności była jednak znacznie większa. W mieszkaniu dilera policja zabezpieczyła jeszcze kilogram amfetaminy, którego można przygotować kolejne 8 000 porcji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja auto

Chorzów: Kierowca zatrzymany bez prawka...

Policja auto

Chorzów: Zatrzymani kierowcy pod wpływem...

Policja

Chorzów: Zatrzymano pijanego kierowcę z...

Policja 112

Krok od tragedii w Chorzowie. Poszukiwany...

Policja emblemat

Niewybuch w Chorzowie Batorym! Trwa akcja służb!

Drogeria hazard

Wyjątkowa drogeria w Chorzowie Batorym

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego