Chorzów: Na Cwajce rusza inwestycja z budżetu obywatelskiego. Mocno spóźniona!

Skwer niedurnego

Teren rekreacyjny przy ul. Niedurnego i 11 Listopada w Chorzowie II zostanie rozbudowany – poinformował Urząd Miasta Chorzów. To jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego… z 2018 roku.

- Na skwerze staną nowe urządzenia jak chociażby zjazd linowy, huśtawka czy bocianie gniazdo. Położona zostanie nowa, bezpieczna nawierzchnia. Wybudowana zostanie nowa alejka wzdłuż ul. 11 Listopada. Zasadzimy też kilka nowych drzew – informuje chorzowski magistrat.

Jak dodają urzędnicy z nowych atrakcji skweru na Cwajce skorzystać będzie można już w wakacje, choć inwestycja teoretycznie miała być gotowa już dwa lata temu.

To projekt wybrany w budżecie obywatelskim trzy lata temu!

„Rozbudowa placu zabaw i siłowni plenerowej u zbiegu ul. Piotra Piotra Niedurnego i 11 listopada” to projekt wybrany w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa w 2018 r. Zakładał rewitalizacji infrastruktury rekreacyjno-sportowej, by sportowo zaaktywizować mieszkańców Cwajki.

- Chcielibyśmy, by na skwerze u zbiegu w/w ulic, czuli się dobrze zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy, by każdy znalazł coś dla siebie, mógł odpocząć na ławeczce w otoczeniu zieleni – czytamy w opisie projektu.

W wybranym przez mieszkańców projekcie mowa była m.in. o nowych atrakcjach na placu zabaw (zjazd linowy, trampoliny, huśtawka bocianie gniazdo) oraz zestawie sprawnościowym dla starszych dzieci (ścianka wspinaczkowa, drążki do podciągania, równoważnia, itp.).

Zgodnie z ogólnymi zasadami budżetu obywatelskiego wybrany projekt powinien zostać zrealizowany w następny roku, czyli w tym przypadku w 2019. W wyjątkowych przypadkach inwestycja może jednak zostać przesunięta na kolejne lata. Zgodnie z informacją na stronie bo.chorzow.eu na relaizację tego zadania przetarg ogłoszono dopiero w lutym 2020 r. Z uwagi na zbyt duży koszt pierwotnie zaplanowanej inwestycji nastąpiła zmiana i konieczny był kolejny przetarg, a zakończenie prac zaplanowano w 2021 r.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Prologis park chorzow

Chorzów Batory: Kolejna inwestycja w Prologis Park!

Urzad miasta chorzow

Budżet Obywatelski Chorzowa 2021. Będzie nowa kategoria...

Dworzec chorzow batory

Linia kolejowa biegnąca przez Chorzów Batory będzie...

Tory chorzow

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na Niedźwiedzińcu?

Prologis park chorzow

InPost uruchomił centrum logistyczne w Chorzowie

Chorzow alstom

Chorzów: Alstom zapowiada rozbudowę zakładu

Chorzów targowa

Aparthotel i mieszkania przy Parku Śląskim? Prezydent...