Chorzów: Na Cwajce rusza inwestycja z budżetu obywatelskiego. Mocno spóźniona!

Teren rekreacyjny przy ul. Niedurnego i 11 Listopada w Chorzowie II zostanie rozbudowany – poinformował Urząd Miasta Chorzów. To jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego… z 2018 roku.

Skwer niedurnego

- Na skwerze staną nowe urządzenia jak chociażby zjazd linowy, huśtawka czy bocianie gniazdo. Położona zostanie nowa, bezpieczna nawierzchnia. Wybudowana zostanie nowa alejka wzdłuż ul. 11 Listopada. Zasadzimy też kilka nowych drzew – informuje chorzowski magistrat.

Jak dodają urzędnicy z nowych atrakcji skweru na Cwajce skorzystać będzie można już w wakacje, choć inwestycja teoretycznie miała być gotowa już dwa lata temu.

To projekt wybrany w budżecie obywatelskim trzy lata temu!

„Rozbudowa placu zabaw i siłowni plenerowej u zbiegu ul. Piotra Piotra Niedurnego i 11 listopada” to projekt wybrany w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa w 2018 r. Zakładał rewitalizacji infrastruktury rekreacyjno-sportowej, by sportowo zaaktywizować mieszkańców Cwajki.

- Chcielibyśmy, by na skwerze u zbiegu w/w ulic, czuli się dobrze zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy, by każdy znalazł coś dla siebie, mógł odpocząć na ławeczce w otoczeniu zieleni – czytamy w opisie projektu.

W wybranym przez mieszkańców projekcie mowa była m.in. o nowych atrakcjach na placu zabaw (zjazd linowy, trampoliny, huśtawka bocianie gniazdo) oraz zestawie sprawnościowym dla starszych dzieci (ścianka wspinaczkowa, drążki do podciągania, równoważnia, itp.).

Zgodnie z ogólnymi zasadami budżetu obywatelskiego wybrany projekt powinien zostać zrealizowany w następny roku, czyli w tym przypadku w 2019. W wyjątkowych przypadkach inwestycja może jednak zostać przesunięta na kolejne lata. Zgodnie z informacją na stronie bo.chorzow.eu na relaizację tego zadania przetarg ogłoszono dopiero w lutym 2020 r. Z uwagi na zbyt duży koszt pierwotnie zaplanowanej inwestycji nastąpiła zmiana i konieczny był kolejny przetarg, a zakończenie prac zaplanowano w 2021 r.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon