Chorzów: Lodowisko na Rynku znów ruszy?

Lodowisko na chorzowskim Rynku otwarto na początku grudnia, ale niecały miesiąc później zostało zamknięte. Był to efekt nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Teraz mają być one poluzowane i MORiS Chorzów przygotowuje się do ponownego otwarcia ślizgawki. Pytanie na jak długo?

Chorzow lodowisko

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawił projekt poluzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od piątku, 12 lutego, w ograniczonym stopniu mogą znów legalnie działać hotele czy teatry. Można będzie także amatorsko uprawiać sport na świeżym powietrzu, więc Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie przygotowuje do ponownego otwarcia lodowisko na Rynku.

- Pracownicy robią wszystko, aby zdążyć i zapewnić Wam dobrej jakości ślizgawkę. Nie pomagała im w tym jednak przez dłuższy czas pogoda, bo wszyscy pamiętamy roztopy i plusową temperaturę, która panowała przed obecnym nawrotem zimy – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Chorzowscy urzędnicy i pracownicy MORiS-u czekają na dokładne zapisy dotyczące działalności lodowisk, tak aby – jak podkreślą – korzystanie ze ślizgawki było jak najbardziej bezpieczne i zgodne z przepisami. Nie wiadomo jeszcze m.in. jak zarządzana ma być wypożyczalnia łyżew przy lodowisku.

Jak długo będzie działać lodowisko na chorzowskim Rynku?

Do tej pory lodowisko na chorzowskim Rynku działało niespełna miesiąc. W związku z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd zostało zamknięte 28 grudnia i do tej pory nie ruszyło. Czy teraz będzie podobnie? To bardzo prawdopodobne, bo minister zdrowia, Adam Niedzielski, w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” zapowiedział, że będzie rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeżeli przekroczymy 10 tys. zakażeń dziennie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow lodowisko

Koniec lodowiska na Rynku w Chorzowie

Chorzow lodowisko

Chorzów: Lodowisko na Rynku znów działa!

Piwo

Zwolnienie z opłaty koncesyjnej w Chorzowie....

Test covid

Testy wykrywające przeciwciała COVID-19 do...

Chorzow lodowisko

Chorzów: Lodowisko na Rynku w nowych godzinach

Restauracja czerwona

„Zamknięte na stałe”. Restauracje z Chorzowa...

Chorzow lodowisko

Chorzów: Lodowisko na rynku już działa!