Chorzów: Lodowisko na Rynku znów działa!

Poluzowano pandemiczne obostrzenia, więc po trwającej ponad miesiąc przerwie znów działa lodowisko na chorzowskim Rynku. W jakich godzinach można korzystać ze ślizgawki, ile kosztuje wejście i jakie obostrzenia obowiązują?

Chorzow lodowisko

Lodowisko na Rynku w Chorzowie uruchomiono na początku grudnia, jednak ślizgawka nie działała nawet miesiąca. Pod koniec ubiegłego roku rząd wprowadził kolejne sanitarne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i zimowa atrakcja została zamknięta.

Ślizgawka na rynku jest niewielka (20x15 m), ale to w tym roku jedne miejsce w Chorzowie, gdzie można pojeździć na łyżwach. Od piątku, 12 lutego, znów można z niej korzystać. Lodowisko jest czynne w godzinach 10.00 – 21.00.

- Dla korzystających, jak zawsze, istnieje możliwość wypożyczenia łyżew, depozyt, usługa szlifowania łyżew, a dla najmłodszych, stawiających dopiero pierwsze kroki na lodzie do dyspozycji są pingwinki, kaski oraz ochraniacze – informuje chorzowski MORiS.

Bilety na chorzowskie lodowisko można kupić przez internet

W związku z obostrzeniami sanitarnymi z tafli lodowiska może jednocześnie korzystać tylko 35 osób, więc aby uniknąć oczekiwania w kolejce można kupić bilet na ślizgawkę przez internet. Można wybrać dowolny dzień i godzinę oraz liczbę wejściówek. Ślizgawki rozpoczynają się o godz.: 10.00, 11.00, 12.00, 14:30, 15.30, 16.30, 18.00, 19.00 i 20.00.

Cennik lodowiska na Rynku:

  • bilet normalny – 7 zł
  • bilet ulgowy – 5 zł
  • wypożyczenie pary łyżew na 45 minut – 7 zł
  • szlifowanie łyżew – 5 zł
  • rękawiczki para – 9 zł

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 7 lat oraz uczniom szkół podstawowych i średnich za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz posiadaczom Karty Chorzów 60+.

Jak długo tym razem będzie działać? Nie wiadomo! Sanitarne obostrzenia zostały poluzowane na próbę, która ma trwać dwa tygodnie. Ten okres ma pokazać czy liczba zakażeń koronawirusem wzrośnie – jeśli tak, to wrócą większe restrykcje.

To co dzieje się na lodowisku można podglądać za pomocą kamery, która obserwuje chorzowski Rynek.

fot. chorzow.webcamera.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon