Chorzów: Kradzież na budowie z narkotykami w tle

Policja emblemat

Chorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł sprzęt budowlany. Okazało się jednak, że kradzież to nie jedyne jego przestępstwo.

Zgłoszenie o kradzieży na jednym z placów budowy w Chorzowie wpłynęło do dyżurnego z Komisariatu II. Zginęła warta blisko 30 tys. zł zagęszczarka. Na miejsce skierowana została ekipa dochodzeniowo-śledcza, która zauważyła ślady opon samochodu, którym prawdopodobnie poruszali się złodzieje. Kryminalni, analizując zapisy monitoringu miejskiego, odnaleźli samochód 35-latka z Chorzowa.

- Mężczyzna zaprzeczył, że ma cokolwiek wspólnego z tą kradzieżą, jednakże to nie zmyliło śledczych. Wnikliwie przeanalizowali oni zapisy monitoringów z Chorzowa oraz miast ościennych, co doprowadziło ich do nowego „właściciela” zagęszczarki, która trafiła na jeden z placów budowy w Katowicach – informuje policja.

Mężczyzna dokładnie opisał osobę, która sprzedała mu tę maszynę. Śledczy nie mieli już wątpliwości, że zatrzymany 35-latek ukradł i sprzedał sprzęt budowlany. Wtedy także zatrzymany przyznał się do kradzieży. Na tym jednak nie koniec jego problemów. Podczas zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie 50 działek dilerskich amfetaminy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow diler

Chorzów: Narkotyki w samochodzie i w domu. Tysiące porcji!

Policja auto

Chorzów: Kierowca zatrzymany bez prawka dwukrotnie w...

Policja auto

Chorzów: Zatrzymani kierowcy pod wpływem narkotyków

Chorzow poszukiwany1

Chorzów: Poszukiwany złodziej. Kradł na terenie Centrum...

Ambulans

Skandal w Chorzowie! Okradziono umierającą kobietę...

Kajdanki

Umówił się na spotkanie z policjantami i… Sylwestra...

Kajdanki

Chorzów: Poszukiwany wpadł przez brak maseczki