Chorzów: Kolejny etap prac na ul. 3 Maja

Ruszył kolejny etap prac na ul. 3 Maja w Chorzowie. Prace obejmują odcinek od skrzyżowania z ul. Floriańską, do skrzyżowania z ul. Janasa i Styczyńskiego.

Chorzow ul 3 maja

Ulica 3 Maja to jedna z najważniejszych dróg w Chorzowie, a jej remont to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym mieście. Umowę na jej przebudowę podpisano w październiku 2019 roku, a prace ruszyły niecałe dwa miesiące później.

Teraz rozpoczął się kolejny etap przebudowy, który obejmuje odcinek między skrzyżowaniem z ul. Floriańską a skrzyżowaniem z ul. Janasa i Styczyńskiego. Jak podaje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie prace obejmą chodnik oraz połowę jezdni po stronie parzystej numeracji budynków.

- Pojazdy będą się poruszać dwukierunkowo pozostałą częścią jezdni. Zapewnione będzie dojście oraz dojazd do posesji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca prowadzonych robót – podaje MZUiM Chorzów.

Kiedy zakończą się prace na ul. 3 Maja w Chorzowie?

Przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie to wspólna inwestycja spółki Tramwaje Śląskie oraz miasta. Całość prac obejmuje wymianę torowiska, nawierzchni jezdni i oświetlenia oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku ponad dwóch kilometrów. Koszt remontu wynosi 70 mln zł, a jego zakończenie planowane jest na koniec tego roku.

Równocześnie w Chorzowie trwają inne dwie wspólne inwestycje miasta i Tramwajów Śląskich. To przebudowa ulic Hajduckiej i Powstańców.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon