Chorzów: Kamera codziennie podgląda Rynek

Jesteś ciekaw co się dzieje na Rynku w Chorzowie? Teraz wystarczy do tego komputer lub smartfon z dostępem do internetu. Sytuację w sercu naszego miasta na bieżąco podgląda bowiem kamera.

Chorzow rynek kamera

W Chorzowie kamer nie brakuje. Od ponad roku to, co dzieje się w mieście śledzi blisko 90 kamer systemu ITS, czyli systemu zarządzania ruchem. Te zainstalowane są na wszystkich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną w naszym mieście, ale mieszkańcy nie mogą podglądać obrazu, który rejestrują.

Kamera na chorzowskim rynku...

Od niedawna wszyscy mogą podglądać za to co się dzieje na chorzowskim Rynku. Wystarczy zajrzeć na stronę chorzow.webcamera.pl. Kamera pokazuje widok od strony estakady w kierunku gmachu Urzędu Miasta, a obraz transmitowany jest przez 24 godziny na dobę.

...i w Parku Śląskim

To kolejna kamera, która na żywo przekazuje obraz z Chorzowa. Podobna od kilku lat działa w Parku Śląskim i jest częścią instalacji „Dron”. Została umieszczona na rzeźbie komara, która stoi na skrzyżowaniu alei gen. Jerzego Ziętka z aleja Leśną. Obraz z niej można podglądać na stronie dron.parkslaski.pl.

fot. chorzow.webcamera.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow lodowisko

Chorzów: Lodowisko na Rynku znów działa!

Chorzow lodowisko

Koniec lodowiska na Rynku w Chorzowie

Tramwaj bytom chorzow

Staną tramwaje jeżdżące na trasie Chorzów - Bytom

Chorzow lodowisko

Koniec z lodowiskiem na Rynku w Chorzowie

Chorzow centrum przesiadkowe

Stacja kolejowa Chorzów Rynek? Jest list do...

Magdalena gorzkowska

Zimowa baza Magdaleny Gorzkowskiej na Rynku w...

Chorzow ratusz noc

Protest w Chorzowie. Na godzinę zgasną światła