Chorzów dostanie pieniądze na infrastrukturę dla akademii piłkarskiej. A co ze stadionem?

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje sportową infrastrukturę dla akademii piłkarskich. To sześć inwestycji w kraju, a jedna z nich będzie realizowana w Chorzowie. A co z dofinansowaniem do budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów?

fot. Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów
Chorzów dostanie pieniądze na boisko A co ze stadionem

Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki, podjął decyzję o dofinansowaniu sześciu inwestycji z zakresu infrastruktury sportowej dla akademii piłkarskich. Jak podkreślają w ministerstwie jest to część „szerokiego procesu budowy i modernizacji obiektów do treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży”.

- Akademie Piłkarskie stanowią pierwszy i podstawowy etap rozwoju kariery młodych piłkarek i piłkarzy. Boiska, hale i inne obiekty w całej Polsce pomagają upowszechniać sport, aby trening w profesjonalnych warunkach był dostępny dla każdego – czytamy w komunikacie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pieniądze trafią także m.in. do Chorzowa. To 3 mln zł na budowę zadaszenia pneumatycznego nad boiskiem piłkarskim przy ul. Wolności. Poza tym na wsparcie mogą liczyć inwestycje w Łodzi, Bielsku-Białej, Sosnowcu, Legnicy i Opolu. - Odpowiednia rozbudowa całego systemu pozwoli również na rozwój sportowych talentów i ich dalsze szkolenie. Działania podjęte dzisiaj są pierwszym krokiem do sukcesów sportowców w przyszłości – dodają w ministerstwie.

W sprawie pieniędzy na stadion Ruchu Chorzów ministerstwo ciągle milczy

W Chorzowie czekają jednak na inną decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczące dofinansowania inwestycji z zakresu sportowej infrastruktury. Chodzi o 100 mln zł na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów, które miały pochodzić z „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2023” i były obiecane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jednak w tej sprawie ministerstwo ciągle milczy. Tylko czy w tym przypadku brak informacji, to dobra informacja?

Nowy stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co ze 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów? Władze miasta czekają na spotkanie z ministrem

Autor: Maciej Poloczek

25/01/2024

Co z pieniędzmi na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co z pieniędzmi na stadion Ruchu Chorzów?

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon