Chorzów dostał blisko 12 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na jakie inwestycje?

Hajducka chorzow

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Blisko 12 mln złotych tego wsparcia trafi do Chorzowa - informują politycy Prawa i Sprawiedliwości. W naszym mieście dofinansowane zostaną trzy inwestycje drogowe.

W ramach naboru wniosków na 2021 r. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wsparcie uzyska w sumie blisko 2,2 tys. zadań, a łączna wartość dofinansowania wyniesie 3,2 mld zł.

- Do budowy, modernizacji oraz remontów dróg obecny rząd podchodzi kompleksowo. Oprócz inwestycji na sieci dróg krajowych, czyli budowy autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic, wspieramy finansowo samorządy w realizacji ich zadań – zapewnia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dofinansowanie do inwestycji drogowych w Chorzowie

Rządowe wsparcie na inwestycje drogowa trafi także do Chorzowa. Dofinansowane zostaną trzy zadania na łączną kwotę 11 954 731 zł.

  • przebudowa ulicy Hajduckiej oraz fragmentu Alei Bojowników o Wolność i Demokrację w Chorzowie – 1 495 776 zł
  • przebudowa ulicy 3 Maja w Chorzowie – na rok 2021 - 4 395 000 zł, na rok 2022 - 1 963 077 zł
  • przebudowa ul. Władysława Truchana na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie – na rok 2021 – 25 000 zł, na rok 2022 – 2 000 000 zł, na rok 2023 – 2 075 878 zł

W sumie do województwa śląskiego trafi 149,3 mln zł. Wsparcie uzyska 95 zadań - 35 powiatowych i 60 gminnych. Pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 144 kilometrów dróg - 80 km powiatowych i 64 km gminnych.

Jak tłumaczy rząd dofinansowanie z RFRD dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego. Im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji inwestycji.

Pisaliśmy też:

Chorzów znów bez rządowego wsparcia!

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow truchana

Są miliony dla Chorzowa czy nie ma? O co chodzi z...

Chorzow ul powstancow

Kolejny etap prac na ul. Powstańców i 3 Maja

Chorzow hajducka

Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie. Będą...

Chorzow urzad

Chorzów znów bez rządowego wsparcia!

Powstancow chorzow

Remonty torowisk i dróg w Chorzowie. Na jakim etapie są...

Chorzow lpr

Chorzów: Akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca LPR na ul....

Prologis park chorzow

Chorzów Batory: Kolejna inwestycja w Prologis Park!