Chorzów: Bonifikaty na wykup mieszkania komunalnego

W tym roku w Chorzowie znów będzie można liczyć na bonifikatę przy wykupie mieszkania komunalnego. Projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji chorzowskiej Rady Miasta.

Chorzow ul powstancow

Ile wyniesie bonifikata przy wykupie mieszkania komunalnego w Chorzowie?

Zgodnie z projektem uchwały prezydent miasta będzie mógł samodzielnie udzielać bonifikat w wysokości 30% od ceny mieszkań komunalnych zbywanych na rzecz najemców. Dotyczy to jednak tylko mieszkań w budynkach, w których utworzono wspólnoty mieszkaniowe.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać bonifikatę?

W projekcie uchwały wymieniono także cztery warunki, które trzeba spełnić, żeby można skorzystać z bonifikaty przy wykupie mieszkania komunalnego:

  • złożenie wniosku o nabycie lokalu mieszkalnego w terminie od dnia wejścia w życie niniejszej uchwały do dnia 31.12.2021 r.
  • brak zaległości czynszowych lub innych zaległości związanych z najmem lokalu wobec miasta Chorzów
  • jednorazowa zapłata ceny za lokal mieszkalny
  • nabywca lokalu mieszkalnego nie posiada innego lokalu mieszkalnego lub domu położonego na terenie miasta Chorzów

Coraz niższe bonifikaty w Chorzowie

Z roku na rok bonifikaty przy wykupie mieszkania komunalnego w Chorzowie są coraz niższe. W 2019 r. najemcy mogli liczyć na ulgę w wysokości 50% wartości mieszkania. W ubiegłym roku obniżono ją od 40%, a w tym roku – zgodnie z projektem uchwały – ma wynosić tylko 30%.

Przypomnijmy, że w latach 1999 – 2008 przy wykupie mieszkania komunalnego w Chorzowie można było liczyć nawet na 80% bonifikaty.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon