Chorzów bez pieniędzy z rządowego funduszu!

Blisko 1,3 mld zł trafi do gmin województwa śląskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tej kwoty Chorzów… nie dostanie nic!

Chorzow ratusz

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19 i – jak podkreślają przedstawiciele rządu - to ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Do gmin z województwa śląskiego w ramach kolejnego etapu tego funduszu trafi blisko 1,3 mld zł. Rządowe dofinansowanie przyznano m.in. na remonty dróg, budowę kanalizacji, modernizację boisk, budowę hali widowiskowo-sportowej czy budowę tężni solankowej.

Władze Chorzowa będą prosiły rząd o wyjaśnienia

Władze Chorzowa złożyły dwa wnioski o dofinansowanie z rządowego funduszu – na budowę stadionu przy ul. Cichej 6 w setną rocznicę utworzenia klubu Ruch Chorzów i na przebudowę DK79 (ul. Katowicka) w rejonie ul. Metalowców. Do naszego miasta nie trafi jednak nawet złotówka!

- Jesteśmy zaskoczeni i na pewno będziemy prosili o wyjaśnienia oraz podanie kryteriów, którymi kierowano się przy odrzuceniu naszych wniosków – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Projekty z Chorzowa nie uzyskały rządowego wsparcia, a tymczasem o wiele mniejsze od Chorzowa Świętochłowice dostaną aż 28 mln zł! Za te środki nasi sąsiedzi m.in. zbudują nowe boisko i halę widowiskowo-sportową na Skałce. Inne okoliczne miasta też zostały hojnie obdarowane: Siemianowice Śląskie – ponad 20 mln zł, Ruda Śląska – ponad 19 mln zł, Bytom – 15 mln zł, Katowice – 13,5 mln zł, a Piekary Śląskie o wiele skromniej, bo tylko 600 tys. zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon