Chorzów Batory: Kolejna inwestycja w Prologis Park!

Spółka ArchiDoc, która zajmuje się m.in. archiwizowaniem i przechowywaniem dokumentacji, zamierza rozbudować swoje centralne archiwum w Prologis Park Chorzów – poinformował portal inwestycyjny miasto.pro. Będzie to największe i jedno z najnowocześniejszych archiwów w Polsce.

Prologis park chorzow

ArchiDoc z Oasis Group ma już swoją siedzibę w Chorzowie Batorym przy ul. Niedźwiedziniec 10. Firma zajmuje się m.in. cyfryzacją i optymalizacją procesów biznesowych BPO, archiwizowaniem i przechowywaniem dokumentacji czy digitalizacją i skanowaniem dokumentów. Jej dotychczasowe archiwum w Prologis Park Chorzów ma 15 tys. m².

Jak podaje portal inwestycyjny miasto.pro spółka ArchiDoc zapowiedziała zwiększenie powierzchni swojego archiwum w Chorzowie do ponad 20 tys. m². Koszt inwestycji szacowany jest na 13,5 mln zł. Dzięki temu możliwości przechowywania akt w Chorzowie mają być trzy razy większe, niż wielkość zbiorów zgromadzonych przez Archiwa Państwowe.

W Chorzowie Batorym będzie największe archiwum dokumentów w kraju

- Po zwiększeniu powierzchni Centralnego Archiwum Dokumentów o kolejne ponad 5 tys. m² będzie to największe archiwum dokumentów w kraju – porównywalne z Archiwum Narodowym w Krakowie i znacznie większe od Biblioteki Narodowej w Warszawie, w której zbiory są przechowywane na ok. 13 tys. m² – przekonuje firma, cytowana przez miasto.pro.

Nowy magazyn – jak dodaje miasto.pro - jest na etapie montażu regałów antresolowych, które pomogą lepiej wykorzystać kubaturę pomieszczenia. Dzięki inwestycji ilość przechowywanej dokumentacji aktowej ma znacząco wzrosnąć i będzie blisko trzy razy większa, niż zasób zgromadzony przez Archiwa Państwowe.

Wśród klientów ArchiDoc jest blisko 30 podmiotów sektora finansowego, w tym 9 z 10 największych banków w Polsce – podkreśla portal inwestycyjny. Dla ich obsługi w katowickim kompleksie Francuska Office Center firma tworzy centrum obsługi wniosków kredytowych. Docelowo zatrudni tam 120 analityków finansowych.

Kolejna inwestycja w Prologis Park Chorzów

Inwestycja ArchiDoc to kolejne przedsięwzięcie w Prologis Park Chorzów, o którym poinformowano w ostatnich tygodniach. Wcześniej pisaliśmy o centrum logistycznym InPost i zakładzie amerykańskiej firmy Honeywell.

fot. Prologis Park Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon