Chorzów: Akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca LPR na ul. Truchana. Kobieta zmarła

W sobotnie popołudnie, 10 kwietnia, na ul. Truchana w Chorzowie straciła przytomność 44-letnia kobieta. Ze względu na bezpośrednie zagrożenie jej życia i zdrowia w akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR. Kobieta zmarła w szpitalu.

Chorzow lpr

O wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zdecydował lekarz, który prowadził na miejscu czynności, a miejsce lądowania zabezpieczały służby mundurowe.

- Ze względu na fakt, że śmigłowiec musiał lądować w centrum miasta, na miejsce skierowano kilkanaście radiowozów oraz straż pożarną. Policjanci i strażacy wyłączyli czasowo z ruchu kołowego i pieszego ulicę Strzelców Bytomskich oraz Truchana, tak aby lądowanie śmigłowca było bezpieczne – informuje chorzowska policja.

Kobieta zmarła w szpitalu

Kobieta została bezpiecznie przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Niestety nie udało się uratować jej życia.

- Pacjentka tego samego dnia zmarła w szpitalu - informuje Jolanta Wołkowicz, rzeczniczka prasowa Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

112

Tragedia w Chorzowie! Młody mężczyzna wypadł z...

Police

Wypadek w Chorzowie. Cztery osoby ranne, w tym...

Chorzow pijany kierowca

Kolejny pijany kierowca z Chorzowa zatrzymany

Ogrodki dzialkowe

Jak zadbać o bezpieczeństwo na ogródkach...

Wypadek1

Groźny wypadek w Chorzowie. Starsza kobieta...

Chorzow libacja

Libacja w Chorzowie. 40-latka próbowała zabić...

Gaz ogien piecyk

Uwaga czad! 83-latek z Chorzowa zatruł się...