Samochód pełen narkotyków, a kierowca „na haju”

Policjanci z chorzowskiej drogówki, podczas kontroli drogowej, znaleźli w zatrzymanym samochodzie marihuanę, z której można było przygotować ponad 700 działek dilerskich. W dodatku kierowca prowadził pod wpływem narkotyków.

fot. KMP w Chorzowie
Narkotyki

W miniony piątek, 28 stycznia 2022 r., podczas rutynowego patrolu mundurowi z Chorzowa zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Opla, którym podróżowało pięć osób. - Od początku kierujący wzbudził u policjantów podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków, a dodatkowo z wnętrza samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany – informują chorzowscy policjanci. Funkcjonariusze wezwali na miejsce dodatkowy patrol i przeszukali samochód.

- W trakcie tych czynności, stróże prawa znaleźli dwa pakunki wypełnione marihuaną, z której można przygotować 720 działek dilerskich – czytamy w policyjnym komunikacie.

Wszystko wskazuje więc na to, że piątka mężczyzn przewoziła w samochodzie 180 gramów marihuany. Zgodnie z przepisami działka dilerska to minimalna ilość narkotyku, która może wywołać efekt odurzenia u jednej osoby dorosłej. W przypadku marihuany z 1 grama można uzyskać 4 działki dilerskie, a w przypadku amfetaminy 1 gram to 8 działek.

Dla kierowcy Opla to nie koniec problemów. Badania urządzeniem DrugRead jednoznacznie wskazało, że prowadził pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany wraz ze swoimi kompanami. Teraz czeka ich rozprawa sądowa.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon