#ChCKiARTYŚCI – nowy projekt Chorzowskiego Centrum Kultury

Do końca maja instytucje kultury pozostają zamknięte. Nie inaczej jest w Chorzowskim Centrum Kultury, które postanowiło udostępnić swoją infrastrukturę artystom w ramach projektu #ChCKiARTYŚCI.

Chck

Nowy projekt Chorzowskiego Centrum Kultury pozwoli wykorzystać infrastrukturę placówki, która od wielu tygodni nie może normalnie działać. Nie ma koncertów czy przedstawień i nie ma oczywiście publiczność. Będą jednak artyści, którzy w ramach projektu #ChCKiARTYŚCI skorzystają z infrastruktury i wsparcia tej chorzowskiej instytucji kultury.

- W szczególności jako działania mające na celu wzajemne wsparcie w dozwolonych obecnie realizacjach artystycznych jak np. przygotowania, próby do koncertów lub występów, realizacja nagrań w formie klipów, teledysków – czytamy na stronie ChCK-u.

Dzięki temu – jak dodają pracownicy Chorzowskiego Centrum Kultury – może powstać wiele nowych, ciekawych realizacji nawet bez udziału publiczności. Efekty tej współpracy będą dostępne online.

Zgodnie z harmonogramem uchylania obostrzeń przedstawionym przez rząd od 29 maja będą mogły działać kina i teatry z maksymalną zajętością 50% miejsc. W Chorzowskim Centrum Kultury na 30 maja zaplanowano bajkę muzyczną dla dzieci „Calineczka”, w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Zwierciadło”.

fot. FB/Chorzowskie Centrum Kultury

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zakonnica w przebraniu

Złote Maski 2020: Nominacje dla artystów Teatru...

Teatr rozrywki chorzow

Teatr Rozrywki wraca na scenę! Co w repertuarze?

Teatr rozrywki zmusicali

Teatr Rozrywki online: Nowy cykl #zMusicali

Fresco

Koncerty w Starochorzowskim Domu Kultury

Muzeum chorzow wystawa

Pierwsza wystawa Muzeum w Chorzowie i Muzeum Hutnictwa

Helaine vis

Odmrażanie koncertów. W Chorzowie zagra Helaine...

Zeszyty chorzowskie

Nowy tom Zeszytów Chorzowskich już w sprzedaży