Chciał uniknąć izby wytrzeźwień... może posiedzieć 8 lat

Zaczęło się od domowej awantury, a może skończyć kilkuletnim więzieniem. Pijany mieszkaniec Chorzowa chciał uniknąć przymusowego pobytu w izbie wytrzeźwień i próbował przekupić policjantów. Teraz odpowie za to przestępstwo.

fot. KMP w Chorzowie
Pijany chciał przekupić policjantów


Do dyżurnego chorzowskiej komendy policji w nocy 21 na 22 października 2021 r. wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej. Pijany 39-latek był agresywny, więc jego konkubina poprosiła o pomoc mundurowych. Ci z kolei zamierzali go odwieź do izby wytrzeźwień. Taka sytuacja to niestety nic niezwykłego, ale nietypowa była reakcja mężczyzny.

- 39-latek, gdy tylko usłyszał, gdzie przyjdzie mu spędzić najbliższe godziny, zaproponował policjantom pieniądze w zamian za uniknięcie pobytu w izbie wytrzeźwień. Gdy został poinformowany o tym, że już sama taka propozycja może stanowić przestępstwo, nie zważając na to mężczyzna nadal proponował policjantom pieniądze – relacjonuje asp. szt. Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

Można powiedzieć, że mężczyzna osiągnął swój cel, bo zamiast do izby wytrzeźwień trafił do policyjnego aresztu. Po spędzonej tam nocy usłyszał zarzuty, a za próbę skorumpowania policjantów grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon