CEZ Chorzów zapewnia, że zapasy biomasy z magazynów w Zakładach Azotowych zostały całkowicie usunięte

Spółka CEZ Chorzów zapewnia, że do 28 października usunęła zapasy biomasy z magazynów w Zakładach Azotowych w Chorzowie. To był ostatni etap przyjętego harmonogramu prac.

Cez um

Według komunikatu wydanego przez CEZ Chorzów zapasy biomasy składowanej w „big bagach” na terenach byłych i obecnych Zakładów Azotowych, w rejonie ulic Narutowicza i Maciejkowickiej zostały całkowicie usunięte. Wcześniej spółka podała, że z tych terenów usunęła biomasę magazynowaną w betonowych boksach.

Czy w Chorzowie w końcu przestanie śmierdzieć?

- Oznacza to, że spółka przedterminowo zrealizowała ostatni, III etap harmonogramu przyjętego w dniu 19 sierpnia br. podczas spotkania członków Zarządu CEZ Chorzów z prezydentem miasta Chorzowa – informuje Sebastian Włodarski, rzecznik prasowy spółki.

Rzecznik CEZ Chorzów przypomina, że także dwa pierwsze etapy zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem. We wrześniu spółka usunęła zapasy biomasy składowanej luzem na terenach Zakładów Azotowych, a następnie zapas biomasy składowanej luzem przy ul. Królowej Jadwigi. Czy w końcu w Chorzowie Starym i Maciejkowicach przestanie śmierdzieć?

fot. UM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon