Ceny nowych mieszkań w Chorzowie. Takie jak w Katowicach!

Nowe mieszkanie w Chorzowie do tej pory kosztowało sporo mniej niż w Katowicach. To już przeszłość, bo jak wynika z raportu przygotowanego przez portal inwestycyjny miasto.pro, ceny w obu miastach są już porównywalne, a w niektórych przypadkach w Chorzowie jest drożej!

Osiedle zweika

Deweloperzy inaugurują w Chorzowie dwie duże inwestycje – Osiedle Kościuszki przy ul. Kościuszki oraz Zweika przy ul. Nomiarki. Portal miasto.pro porównał ceny oferowanych tam mieszkań z cenami mieszkań budowanych w Katowicach. Okazało się, że Chorzów goni Katowice. Za nowe mieszkanie w naszym mieście trzeba już zapłacić tyle co w stolicy województwa.

Mieszkanie w Chorzowie droższe niż w Katowicach?

Osiedle Kościuszki budowane w Chorzowie Starym przez firmę J.W. Construction będzie miało ponad 260 lokali mieszkalnych. Jak podaje portal inwestycyjny deweloper wycenił mieszkania na kwotę od 7,9 do 8,7 tys. zł brutto/m². Z kolei mieszkania budowane przy Sokolskiej 30 w Katowicach przez firmę Atal kosztują od 7,5 do 8 tys. zł/m² (nie licząc dwóch najwyższych kondygnacji).

- Na katowickim osiedlu Ceglana Park Develia proponuje 3 pokoje na 72 m² za 581,2 tys. zł. W inwestycji JWC w Chorzowie 73-metrowe mieszkanie (4 pokoje) kosztuje więcej, bo 601 tys. zł – podaje miasto.pro.

Przy ul. Nomiarki w Chorzowie, na gruncie krakowskiej firmy Buildman, powstaje z kolei kameralne osiedle Zweika, gdzie w dwóch budynkach będzie 96 mieszkań. Jak informuje portal inwestycyjny tu ceny są niższe - od 6,5 do 7,6 tys. zł/m².

- Na przykładzie dwóch miast widać, jak szybki wzrost cen doprowadził do sytuacji, kiedy projekty obecnie rozpoczynane w Chorzowie mogą nie być uważane za konkurencyjne cenowo w stosunku do inwestycji obecnie oddawanych do użytkowania w Katowicach – czytamy w serwisie miasto.pro.

Portal inwestycyjny podoje jeszcze przykład tańszych mieszkań w Chorzowie budowanych przez Dombud przy ul. 17 sierpnia. Tam ceny wolnych lokali są w przedziale od 4,4 do 5 tys. zł/m².

fot. Zweika/wizualizacja osiedla

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon