Centrum Przesiadkowe w Chorzowie bez tablic elektronicznych. Kiedy dotrze tam cyfrowa transformacja?

Zarząd Transportu Metropolitalnego miesiąc temu chwalił się cyfrową transformacją, która dotyczy m.in. tablic elektronicznych na przystankach. Choć w Chorzowie zamontowano takich już osiem, to nie ma ich na największym przystanku w mieście, czyli w Centrum Przesiadkowym przy Rynku.

Chorzow centrum przesiadkowe

Elektroniczne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, to urządzenia dzięki którym pasażerowie wiedzą za ile minut przyjedzie tramwaj czy autobus. W 22 gminach naszego regionu działa już 309 takich tablic, z czego w ostatnich tygodniach zainstalowano ich 90.

- Najnowsze wersje tablic mają dodatkowe udogodnienia tj. wyświetlanie informacji po obu stronach oraz zmieniony kształt, dzięki czemu treści są lepiej czytelne. Ponadto na każdej tablicy znajduje się kamera, która dba o bezpieczeństwo i przeciwdziała aktom wandalizmu – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

W Chorzowie działa 8 tablic elektronicznych

W Chorzowie zamontowano dotychczas 8 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Po dwie na przystankach: Chorzów AKS, Chorzów Batory Dworzec PKP, Chorzów Batory Osiedle oraz Chorzów Stary Szyb Prezydent. Ponadto – jak dodaje rzecznik prasowych ZTM - dwie tablice zamontowano na przystanku Chorzów Stadion Śląski, który administracyjnie położony w Katowicach, jednak bezpośrednio sąsiaduje z Parkiem Śląskim w Chorzowie.

Nadal nie ma jednak tablic elektronicznych na największym przystanku w Chorzowie, czyli w Centrum Przesiadkowym przy Rynku. Choć zamontowano kilka takich np. na dworcu autobusowym w Bytomiu.

- Na przystanku Chorzów Rynek (Centrum Przesiadkowe) zaplanowano montaż 6 tablic. Lokalizacja została już zatwierdzona, a montaż powinien rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Dokładna data uzależniona jest od wykonawcy systemu – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Jak dodaje rzecznik prasowy ZTM na terenie Chorzowa planowany jest montaż jeszcze kilku kolejnych tablic. Na razie trwają ustalenia w zakresie ich ewentualnej lokalizacji. Docelowo w całym regionie ma działać 550 takich tablic.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow centrum przesiadkowe

Ruszają nowe autobusowe linie metropolitalne....

Autobusy

Nowe linie metropolitalne później niż...

Stacja chorzow miasto

Stacja kolejowa Chorzów Miasto będzie...

Karlik

Pierwszy zmodernizowany Karlik jeździ przez...

Metrolnia chorzow

Ruszyły M-ki, czyli pierwsze autobusowe...

Centrum przesiadkowe chorzow

Kolejna podwyżka cen biletów w komunikacji...

Stadion slaski

Stadion Śląski i AWF Katowice - razem dla...