Centrum Przesiadkowe w Chorzowie bez tablic elektronicznych. Kiedy dotrze tam cyfrowa transformacja?

Zarząd Transportu Metropolitalnego miesiąc temu chwalił się cyfrową transformacją, która dotyczy m.in. tablic elektronicznych na przystankach. Choć w Chorzowie zamontowano takich już osiem, to nie ma ich na największym przystanku w mieście, czyli w Centrum Przesiadkowym przy Rynku.

Chorzow centrum przesiadkowe

Elektroniczne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, to urządzenia dzięki którym pasażerowie wiedzą za ile minut przyjedzie tramwaj czy autobus. W 22 gminach naszego regionu działa już 309 takich tablic, z czego w ostatnich tygodniach zainstalowano ich 90.

- Najnowsze wersje tablic mają dodatkowe udogodnienia tj. wyświetlanie informacji po obu stronach oraz zmieniony kształt, dzięki czemu treści są lepiej czytelne. Ponadto na każdej tablicy znajduje się kamera, która dba o bezpieczeństwo i przeciwdziała aktom wandalizmu – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

W Chorzowie działa 8 tablic elektronicznych

W Chorzowie zamontowano dotychczas 8 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Po dwie na przystankach: Chorzów AKS, Chorzów Batory Dworzec PKP, Chorzów Batory Osiedle oraz Chorzów Stary Szyb Prezydent. Ponadto – jak dodaje rzecznik prasowych ZTM - dwie tablice zamontowano na przystanku Chorzów Stadion Śląski, który administracyjnie położony w Katowicach, jednak bezpośrednio sąsiaduje z Parkiem Śląskim w Chorzowie.

Nadal nie ma jednak tablic elektronicznych na największym przystanku w Chorzowie, czyli w Centrum Przesiadkowym przy Rynku. Choć zamontowano kilka takich np. na dworcu autobusowym w Bytomiu.

- Na przystanku Chorzów Rynek (Centrum Przesiadkowe) zaplanowano montaż 6 tablic. Lokalizacja została już zatwierdzona, a montaż powinien rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Dokładna data uzależniona jest od wykonawcy systemu – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Jak dodaje rzecznik prasowy ZTM na terenie Chorzowa planowany jest montaż jeszcze kilku kolejnych tablic. Na razie trwają ustalenia w zakresie ich ewentualnej lokalizacji. Docelowo w całym regionie ma działać 550 takich tablic.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon