Całą dobę na służbie. Chorzowski policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, później na służbie poszukiwanego mężczyznę, a jego ciężarnej partnerce udzielił pomocy przedmedycznej – sierż. szt. Wiesław Panek z chorzowskiej „jedynki” udowodnił, że policjantem jest się całą dobę.

W czasie wolnym od służby w miniony czwartek, 21 października 2021 r., sierż. szt. Wiesław Panek na jednym z parkingów sklepowych zauważył wyjeżdżającego z niego kierowcę, który pił piwo. Natychmiast pojechał za nim i powiadomił dyżurnego chorzowskiej komendy.

- Zanim patrol zdążył dojechać, z uwagi na zagrożenie, jakie powodował kierujący chevroletem, uniemożliwił mu dalszą jazdę i unieruchomił jego pojazd – podkreśla asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy KMP w Chorzowie.

Patrol drogówki, który dojechał na miejsce potwierdził, że 38-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a teraz zajmie się nim sąd.

Tego samego dnia, podczas nocnej służby, sierż. szt. Wiesław Panek zauważył w mijającym go samochodzie poszukiwanego mężczyznę. Zatrzymał samochód i poszukiwanego, ale na tym się nie skończyło.

Podróżowała z nim także jego partnerka w zaawansowanej ciąży, która zaczęła się uskarżać na duszności i zasłabła. Policjant pobiegł więc po apteczkę i do czasu przyjazdu karetki udzielał jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla niej wszystko skończyło się dobrze.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Poszukiwany Rafał Łakota

List gończy za mieszkańcem Chorzowa

Chorzów pijany kierowca

Prowadził „na bani”. Zatrzymany dwa razy tego samego dnia

Chorzów ucieczka na skuterze

Ucieczka na skuterze przez Chorzów. Kierowca miał powody

Chorzów policja radiowóz

Wpadł, bo nie miał maseczki

Chorzów złodziej perfumów

Poszukiwany złodziej z Chorzowa. Ukradł perfumy

Więzienie

Wpadł po 6 latach ukrywania

Policja

Zaginął mężczyzna z Chorzowa