Całą dobę na służbie. Chorzowski policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, później na służbie poszukiwanego mężczyznę, a jego ciężarnej partnerce udzielił pomocy przedmedycznej – sierż. szt. Wiesław Panek z chorzowskiej „jedynki” udowodnił, że policjantem jest się całą dobę.

W czasie wolnym od służby w miniony czwartek, 21 października 2021 r., sierż. szt. Wiesław Panek na jednym z parkingów sklepowych zauważył wyjeżdżającego z niego kierowcę, który pił piwo. Natychmiast pojechał za nim i powiadomił dyżurnego chorzowskiej komendy.

- Zanim patrol zdążył dojechać, z uwagi na zagrożenie, jakie powodował kierujący chevroletem, uniemożliwił mu dalszą jazdę i unieruchomił jego pojazd – podkreśla asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy KMP w Chorzowie.

Patrol drogówki, który dojechał na miejsce potwierdził, że 38-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a teraz zajmie się nim sąd.

Tego samego dnia, podczas nocnej służby, sierż. szt. Wiesław Panek zauważył w mijającym go samochodzie poszukiwanego mężczyznę. Zatrzymał samochód i poszukiwanego, ale na tym się nie skończyło.

Podróżowała z nim także jego partnerka w zaawansowanej ciąży, która zaczęła się uskarżać na duszności i zasłabła. Policjant pobiegł więc po apteczkę i do czasu przyjazdu karetki udzielał jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla niej wszystko skończyło się dobrze.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zaginął Roman Kurpanek z Chorzowa

Zaginął Roman Kurpanek z Chorzowa

Płacił przywłaszczoną kartą Szuka go policja z Chorzowa

Płacił przywłaszczoną kartą. Szuka go policja z Chorzowa

Zaginiony Wiesław Nyrka z Chorzowa

Zaginął Wiesław Nyrka z Chorzowa. Mężczyzna ma 76 lat

Chorzów Poszukiwany złodziej

Chorzowska policja poszukuje złodzieja z Vendo Parku

Chorzów pijany kierowca

Zatrzymano pijanego kierowcę z Chorzowa. Świadek zareagował

Chorzow pijany kierowca

Kolejny pijany kierowca z Chorzowa zatrzymany

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego