Całą dobę na służbie. Chorzowski policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, później na służbie poszukiwanego mężczyznę, a jego ciężarnej partnerce udzielił pomocy przedmedycznej – sierż. szt. Wiesław Panek z chorzowskiej „jedynki” udowodnił, że policjantem jest się całą dobę.

W czasie wolnym od służby w miniony czwartek, 21 października 2021 r., sierż. szt. Wiesław Panek na jednym z parkingów sklepowych zauważył wyjeżdżającego z niego kierowcę, który pił piwo. Natychmiast pojechał za nim i powiadomił dyżurnego chorzowskiej komendy.

- Zanim patrol zdążył dojechać, z uwagi na zagrożenie, jakie powodował kierujący chevroletem, uniemożliwił mu dalszą jazdę i unieruchomił jego pojazd – podkreśla asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy KMP w Chorzowie.

Patrol drogówki, który dojechał na miejsce potwierdził, że 38-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a teraz zajmie się nim sąd.

Tego samego dnia, podczas nocnej służby, sierż. szt. Wiesław Panek zauważył w mijającym go samochodzie poszukiwanego mężczyznę. Zatrzymał samochód i poszukiwanego, ale na tym się nie skończyło.

Podróżowała z nim także jego partnerka w zaawansowanej ciąży, która zaczęła się uskarżać na duszności i zasłabła. Policjant pobiegł więc po apteczkę i do czasu przyjazdu karetki udzielał jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla niej wszystko skończyło się dobrze.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon